Dwie kliniki ŚCO wciąż zamknięte

Data publikacji: 23.11.2020 13:16
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 01.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Onkologii nadal nie przyjmuje pacjentów w Klinice Urologii oraz Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi.

 Jak informowało Radio Kielce, 12. listopada szpital podjął taką decyzję, po tym, gdy w tych dwóch klinikach potwierdzono zakażenia koronawirusem u prawie 20 pracowników i 16 pacjentów.

W obu klinikach przeprowadzona została już dezynfekcja po to, by pomieszczenia były bezpieczne. Jednak jak informuje Izabela Opalińska, rzecznik szpitala, będą mogły wznowić pracę gdy zakończy się kwarantanna i izolacja personelu.

- Dopóki pracownicy nie będą zdrowi, na pewno nie wrócą do pracy. Chodzi nie tylko o lekarzy, ale też pielęgniarki i sekretarki medyczne. Część z nich przebywa jeszcze na kwarantannie, a część w izolacji - mówi rzecznik.

Jak dodaje Izabela Opalińska, zamknięcie Kliniki Urologii oraz Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi nie oznacza, że pacjenci pozbawieni są kontroli i opieki.

- Nie zaprzestała pracy poradnia urologii, gdzie udzielane są zarówno porady osobiste, jak i teleporady. Ambulatoryjnie, w ramach jednego dnia, wykonywane są także drobne zabiegi. Działa także poradnia otolaryngologii, gdzie również są porady bezpośrednie, teleporady i zabiegi ambulatoryjne - dodała Izabela Opalińska.

Obydwie kliniki mogą wznowić przyjęcia jeszcze w tym tygodniu.

Reklama