Dwie kolejne placówki na kwarantannie

Data publikacji: 01.10.2020 11:56
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przedszkole w Skroniowie oraz V Liceum Ogólnokształcące im. księdza Piotra Ściegiennego w Kielcach przeszły na nauczanie hybrydowe. Jak informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty w przypadku kieleckiej szkoły to już druga taka sytuacja w tym roku szkolnym, natomiast dla przedszkola w Skroniowie to nowość.

- Tam jest taka sytuacja, że trzech nauczycieli ze szkoły podstawowej jest na kwarantannie, to są jednocześnie rodzice dzieci z przedszkola, więc dzieci też zostają w domu. W V Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach koronawirusa wykryto u jednej z uczennic klasy drugiej. W efekcie ta klasa przeszła na nauczanie zdalne do piątego października – informuje kurator.

Jolanta Wójcik, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowe, w skład którego wchodzi szkoła podstawowa i przedszkole informuje, że decyzję o kwarantannie Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął wczoraj.

- Dostaliśmy możliwość od pana burmistrza przeprowadzania badań na koronawirus i zgłosiło się kilkoro nauczycieli. Okazało się, że jedna z pań nauczycielek ma wynik pozytywny – mówi Jolanta Wójcik.

W sumie na kwarantannie przebywa ośmioro dzieci. Nauka hybrydowa w przedszkolu potrwa do dziewiątego października. W sumie w naszym województwie nauczanie zdalne lub hybrydowe prowadzi 12 placówek oświatowych.

Reklama