Dwie komedie na Rynku w Chęcinach

Data publikacji: 02.08.2020 09:07
Autor: Michał Kita / Kategoria: Kultura
02.08.2020 Chęciny. II Ogólnopolski Festiwal Teatralny

02.08.2020 Chęciny. II Ogólnopolski Festiwal Teatralny "OTE". Występ Teatru Zbożowego z Kielc
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Chęciński rynek stał się teatralną sceną, a to wszystko za sprawą II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „OTE”.

W niedzielne popołudnie mieszkańcy zgromadzeni na płycie rynku mogli obejrzeć dwa spektakle komediowe - „Kurdeflak” w wykonaniu Teatru Zbożowego z Kielc oraz sztukę „Księżniczka na opak odwrócona” w adaptacji teatru The M.A.S.K z Bielska Podlaskiego.

Jak informuje organizator festiwalu Dorota Anyż, prezes Fundacji Studio TM, celem wydarzenia jest przybliżenie mieszkańcom regionu ciekawych propozycji teatralnych z całego kraju.

- W tym roku ze względów pandemicznych postanowiliśmy, że nie będziemy skupiać widzów w jednym miejscu, a będziemy realizować festiwal w kilku miejscach naszego regionu. Oprócz Chęcin, kolejne przedstawienia odbędą się w Kielcach oraz Nagłowicach - wyjaśnia.

Jak mów Adam Czerniakiewicz z teatru The M.A.S.K., grupa z Bielska Podlaskiego w Chęcinach gości dopiero po raz pierwszy. Jak zaznacza, spektakle plenerowe to zawsze wyjątkowe przeżycie dla aktorów.

- Nasza grupa funkcjonuje już od ośmiu lat, mamy za sobą kilka spektakli i projektów. Udział w tym konkursie jest kolejnym krokiem do tego, abyśmy mogli pokazywać swoje spektakle nie tylko w naszym rodzinnym mieście, ale także na scenach w całej Polsce - zaznacza.

W ramach II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego OTE w kolejnych tygodniach zaprezentują się jeszcze m.in. młode grupy artystów z Kielc, Rzeszowa i Chełma.

Tagi do tego wpisu
Reklama