Dwie osoby przegrały walkę z koronawirusem [WYKRESY]

Data publikacji: 24.06.2020 10:54
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. pixabay.com

21 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym trzynaście wczoraj po południu, odnotowano ostatniej doby w naszym regionie. Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego informuje, że większość tych osób, to mieszkańcy powiatów kieleckiego i starachowickiego.

- Na COVID-19 zachorowały też osoby z powiatów buskiego, jędrzejowskiego i opatowskiego. Niestety, ale z powodu zarażenia koronawirusem zmarły kolejne dwie osoby. To 98-letni mężczyzna i 73-letnia kobieta z powiatu starachowickiego. Ostatniej doby w naszym regionie odnotowano także ozdrowienia. COVID-19 pokonało 9 mieszkańców powiatu ostrowieckiego, 2 ze starachowickiego oraz osoba z powiatu koneckiego - wylicza Ewa Łukomska.

Obecnie w świętokrzyskich szpitalach z powodu podejrzenia lub zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest 71 osób, 3 182 przebywa na kwarantannie, a 32 znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego dotychczas stwierdzono 742 zachorowania na COVID-19, w tym 36 zgonów oraz 434 ozdrowienia.

Reklama