Dwóch nowych zakonników na Świętym Krzyżu. Wśród nich dyplomowany pielęgniarz

Data publikacji: 04.07.2021 22:49
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Święty Krzyż. Klasztor

Święty Krzyż. Klasztor
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zmiany we wspólnocie ojców oblatów na Świętym Krzyżu. Posługujący od wielu lat na Świętym Krzyżu o. Władysław Kozioł, duszpasterz pielgrzymów i były egzorcysta od lipca zaczyna posługę we wspólnocie zakonnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Lublińcu.

Natomiast, decyzją ojca prowincjała Pawła Zająca wspólnotę na Świętym Krzyżu zasilą br Grzegorz Walczak i o. Karol Prandzioch.

Brat Grzegorz Walczak jest dyplomowanym pielęgniarzem. Ukończył w Częstochowie studia medyczne z zakresu pielęgniarstwa oraz kursy z zakresu pracy opiekuna medycznego w Poznaniu. Posługiwał wcześniej w domu zakonnym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Lublińcu, gdzie pełnił funkcję pielęgniarza dla chorych i starszych współbraci. Pracował także na oddziale chirurgicznym oraz pośród chorych na COVID-19 w szpitalu w Lublińcu. Na Świętym Krzyżu będzie pełnił posługę zakrystianina bazyliki świętokrzyskiej.

Z kolei ojciec Karol Prandzioch przyjeżdża z klasztoru oblackiego w Iławie. Posługiwał tam w duszpasterstwie parafialnym, jako wikariusz w parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Na Świętym Krzyżu będzie pełnił posługę duszpasterza pielgrzymów.

Jak czytamy na stronie internetowej wspólnoty ojców oblatów na Świętym Krzyżu, początek lipca, to w Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej naturalny czas zmian w pełnieniu posług braci zakonnych i ojców.

Tagi do tego wpisu
Reklama