Dworzec prawie gotowy, na otwarcie Mafia

Data publikacji: 06.08.2020 14:19
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.08.2020 Kielce. Konferencja prasowa dotycząca otwarcia remontowanego dworca autobusowego. Od lewej: prezydent Bogdan Wenta, zastępca prezydenta Arkadiusz Kubiec, dyrektor ZTM Barbara Damian i artysta Dariusz Makaruk

06.08.2020 Kielce. Konferencja prasowa dotycząca otwarcia remontowanego dworca autobusowego. Od lewej: prezydent Bogdan Wenta, zastępca prezydenta Arkadiusz Kubiec, dyrektor ZTM Barbara Damian i artysta Dariusz Makaruk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

27 sierpnia zostanie otwarty dla podróżnych dworzec autobusowy w Kielcach. Tego dnia mieszkańcy miasta będą mogli zwiedzić przebudowany „Spodek” i zrobić sobie zdjęcia w legendarnym budynku.

Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach przypomina, że zgodnie z umową, firma Budimex ma zakończyć inwestycję 12 sierpnia. Po tym czasie odbędzie się odbiór inwestorski. - Mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby otworzyć wyremontowany dworzec zgodnie z planem - zaznacza.

Na otwarcie zaplanowano kilka atrakcji. Wystąpią artyści, m.in. z Domu Kultury „Zameczek”, Młodzieżowego Domu Kultury oraz Kieleckiego Teatru Tańca. Z kolei Muzeum Zabawy i Zabawek zorganizuje wystawę eksponatów dotyczących komunikacji - mówi. O godzinie 19.00 wystąpią: Mafia i KASA. Z kolei o godzinie 21.00 odbędzie się pokaz światło i dźwięk, stworzony przez Dariusza Makaruka.

- To słuchowisko z udziałem gościa specjalnego, którego ogłosimy już w przyszłym tygodniu. Będzie to coś w rodzaju spektaklu świetlnego, który będzie unikalny, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny, ponieważ będzie dostosowany do architektury dworca - wyjaśnia.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc zaprasza mieszkańców Kielc na otwarcie dworca. - Ten budynek jest znany nie tylko w mieście, ale także w całym kraju. Obecnie został wyremontowany, jednak zostało zachowanych wiele dawnych rozwiązań - mówi.

Pierwszy autobus odjedzie z dworca 1 września. Łącznie tego dnia odbędzie się 440 kursów. Obecnie zgody na odjazd ma 37 przewoźników krajowych i międzynarodowych. Pasażerowie w trakcie oczekiwania na autobus będą mogli zjeść posiłek w knajpce oraz skorzystać z mediateki.

Dyrektor ZTM zapowiada także, że w związku z otwarciem dworca nastąpią zmiany w siatce połączeń komunikacji miejskiej. Proponowane rozwiązania są dostępne na stronie internetowej ZTM. Mieszkańcy Kielc do 23 sierpnia mogą wyrażać swoje opinie na ten temat poprzez formularz zamieszczony na stronie idea.kielce.eu.

Reklama