Dworzec w Starachowicach zostanie zmodernizowany

Data publikacji: 27.01.2021 11:18
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.12.2020. Starachowice. Dworzec wschodni

31.12.2020. Starachowice. Dworzec wschodni
Fot. UM Starachowice

Poważne zmiany przejdzie otoczenie dworca wschodniego w Starachowicach. Na zaniedbanym dotychczas terenie powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe. Po otwarciu ofert wiadomo już, że wszystkie mieszczą się w założonym przez miasto budżecie.

- Przez długi czas inwestycje były wstrzymywane z powodu nieuregulowanych spraw własnościowych, bo teren nie należał go gminy. Tę kwestię udało się ostatecznie załatwić - informuje prezydent Starachowic Marek Materek.

Zakres prac przy dworcu wschodnim obejmuje rozbudowę ulicy Kolejowej, wykonanie jednokierunkowych dróg manewrowych, zapewniających rozdzielenie ruchu i dojazd do miejsc parkingowych. W obrębie samego dworca autobusowego powstaną podłużne perony dla autobusów i busów. Będą także nowe miejsca parkingowe, nowe oświetlenie i monitoring. Nasadzone zostaną krzewy, uzupełnione małą architekturą.

Całość zostanie sfinansowana z unijnej dotacji na rewitalizację miasta i z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto na ten cel planowało przeznaczyć 4,2 mln złotych, cztery oferty, które wpłynęły na to postępowanie wahają się od 2,6 do 3,6 mln złotych. Obecnie trwa analiza ofert, po których zostanie wyłoniony wykonawca.

Podobne wiadomości
Reklama