Dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach profesorem belwederskim

Data publikacji: 04.06.2020 20:08
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Na zdjęciu: Robert Kotowski - dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach

Na zdjęciu: Robert Kotowski - dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach otrzymał tytuł profesora belwederskiego. Akt nominacji podpisał prezydent Polski, Andrzej Duda.

Dyrektor Robert Kotowski potwierdza, że w czwartek otrzymał taką informację. Przyznaje, że przyjął ją z dużą radością i ogromną satysfakcją.

- Jest to ukoronowanie pewnych starań, działań, które podejmuje się przez długi czas. Myślę, że taki akt nominacji jest dla każdego, kto otrzymuje tytuł profesora, wielkim zaszczytem i radością – wyjaśnił.

Tytuł jest wyróżnieniem dla samego Roberta Kotowskiego, ale także dla placówki, którą zarządza.

- Ten mój dorobek naukowy jest częściowo związany z muzeum, i to wszystko, co się teraz będzie działo, będzie z korzyścią dla tej instytucji – wyjaśnia.

Jeszcze nie ma ustalonej daty, kiedy Robert Kotowski odbierze nominację z rąk prezydenta Polski.

Robert Kotowski urodził się w 1970 roku w Sandomierzu. Historyk, muzealnik, kustosz dyplomowany. Absolwent Instytutu Historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył również podyplomowe studia ekonomiczne na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe studia w zakresie administracji. Od 2009 roku dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach, (wcześniej wicedyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie). W 2014 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół muzealnictwa oraz historii społecznej XX wieku. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Muzeoterapia.

Reklama