Dyrektorzy ŚZDW nie trafią do aresztu

Data publikacji: 24.12.2020 08:48
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.12.2020 Kielce Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich

23.12.2020 Kielce Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dwaj wicedyrektorzy Świętokrzyskiego Zarządu Dróg zostali wypuszczeni na wolność po 48 godzinach - informuje TVP 3 Kielce. W poniedziałek zatrzymało ich Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z przetargami drogowymi z ostatnich lat. Prokuratura odmawia wszelkich informacji o sprawie.

Wiadomo już, że poniedziałkowe zatrzymanie przez CBA pracowników Świętokrzyskiego Zarządu Dróg w Kielcach odbyło się na zlecenie Prokuratury Krajowej. Konkretnie chodzi o Zamiejscowy Śląski Wydział, który zajmuje się sprawami przestępczości zorganizowanej i korupcji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w środę mężczyźni decyzją sądu zostali wypuszczeni na wolność – prokuratura nie informuje jednak, czy przedstawiono im zarzuty.

Zatrzymani to długoletni pracownicy i wicedyrektorzy ŚZDW. Nieoficjalnie wiadomo, że przedmiotem zainteresowania agentów są przetargi i inwestycje nadzorowane przez zarząd od 2018 do końca obecnego roku.

Chodzi między innymi o mosty na drodze numer 728 z Końskich do Gowarczowa. Śledczy zainteresowani są także budową obwodnicy Pińczowa, którą do użytku oddano 1 października tego roku, choć inwestycja miała zakończyć się rok wcześniej.

Podobne wiadomości
Reklama