Działacze PiS podsumowują rok

Data publikacji: 31.12.2020 15:02
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.12.2020. Starachowice. Podsumowanie roku 2020 przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): radna Danuta Krępa, radna Joanna Główka, radna Agnieszka Kuś, poseł Krzysztof Lipiec, poseł Marek Kwitek i senator Jarosław Rusiecki

31.12.2020. Starachowice. Podsumowanie roku 2020 przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): radna Danuta Krępa, radna Joanna Główka, radna Agnieszka Kuś, poseł Krzysztof Lipiec, poseł Marek Kwitek i senator Jarosław Rusiecki
Fot. Anna Głąb / Starachowice

- Daliśmy radę spustoszeniu, które spowodowała pandemia - tak poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości podsumowuje kończący się rok.

Za największe osiągnięcie należy uznać szczepionkę przeciwko koronawirusowi, z kolei gospodarczo sukcesem jest ochrona krajowej i lokalnej gospodarki.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości zaangażował się w pomoc przedsiębiorcom i pracownikom, a dzięki temu Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że jesienią tego roku Polska wróci na ścieżkę takiego rozwoju, na jakiej była przed wybuchem epidemii - mówił parlamentarzysta.

Poseł Marek Kwitek zaznaczył, że większość wydarzeń 2020 roku była naznaczona pandemią, ale rząd Mateusza Morawieckiego poradził sobie z kryzysem gospodarczym.

- Przekazano ogromne środki na budowę dróg z Funduszu Dróg Samorządowych, w naszym województwie to 180 mln zł. Wciąż także naprawiamy błędy naszych poprzedników w kwestii budowy dróg krajowych i autostrad. Rozpoczynają się inwestycje przy obwodnicach Opatowa, Ostrowca i Wąchocka, ale także prace przy drodze ekspresowej S74 i moście na Wiśle w Sandomierzu. Prace wykonywane przez rodzime firmy dają także pracę i możliwość utrzymania przedsiębiorstw - dodaje poseł.

Pojawił się nowatorski program wsparcia dla terenów popegeerowskich. Już jest duże zainteresowanie tym funduszem, również w naszym województwie.

Z kolei senator Jarosław Rusiecki skierował uwagę na pracę żołnierzy podczas pandemii, zwłaszcza Wojsk Obrony Terytorialnej.

- To nasi sąsiedzi, którzy bez wahania podjęli się służby potrzebującym. Ich praca pokazuje, że decyzja o utworzeniu tej formacji była słuszna. Bezpieczeństwo Polakom zapewni także przyszłoroczny budżet, w którym zabezpieczono środki na świadczenia rodzinne wypłatę dodatkowych emerytur.

Zmiany widać również w obrębie powiatu starachowickiego mówiła radna Danuta Krępa. Najważniejszą sprawą jest zapewnienie remontu Zespołu Szkół Zawodowych numer 3. 6 mln zł na te prace zostało przekazane z Funduszu Inwestycji Lokalnych, a dzięki nim szkoła pozostanie w swojej lokalizacji.

Pandemia wpłynęła również na rolnictwo przypomniał przewodniczący NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych Jan Zawisza.

- Mamy nadzieję, że powrócą ceny zadowalające rolników. A jako samorządowiec dodam, że po raz pierwszy rząd przekazał tak duże środki, które można przeznaczyć na wkłady własne do inwestycji. Taka decyzja znacząco wpłynie na rozwój gmin - uważa rolniczy związkowiec.

31.12.2020. Starachowice. Podsumowanie roku 2020 przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): radna Agnieszka Kuś, radna Joanna Główka, radna Danuta Krępa, poseł Krzysztof Lipiec, poseł Marek Kwitek, przewodniczący NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych Jan Zawisza i senator Jarosław RusieckiFot. Anna Głąb / Starachowice

Reklama