Działacze PiS przekonują do głosowania na Andrzeja Dudę

Data publikacji: 30.06.2020 13:47
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.06.2020 Starachowice. Konferencja podsumowująca I turę wyborów prezydenckich. Na zdjęciu od lewej:  radny Tomasz Andrzejewski, poseł Krzysztof Lipiec, radna Agnieszka Kuś, Jan Zawisza - przewodniczący NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych

29.06.2020 Starachowice. Konferencja podsumowująca I turę wyborów prezydenckich. Na zdjęciu od lewej: radny Tomasz Andrzejewski, poseł Krzysztof Lipiec, radna Agnieszka Kuś, Jan Zawisza - przewodniczący NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Województwo świętokrzyskie to jeden z pięciu regionów w Polsce, w których prezydent Andrzej Duda wygrałby wybory w pierwszej turze - podkreślał dziś w Starachowicach poseł Krzysztof Lipiec, lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie.

- Tak samo wyglądało poparcie dla obecnie urzędującego prezydenta we wszystkich powiatach naszego województwa, poza kieleckim grodzkim, choć tu również Andrzej Duda uzyskał najlepszy wynik - przypomniał parlamentarzysta.

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, to znak, że zwyciężyła wizja Polski dumnej, suwerennej i dostatniej, przeciw zależnej od protektorów. Prezydent udowodnił, że umie zabiegać o sprawy zwykłych ludzi i interesy kraju za granicą, dba także o dziedzictwo kulturowe. O wadze wyborów świadczy także wysoka frekwencja.

- Na prezydenta Andrzeja Dudę, w województwie świętokrzyskim głos oddało 340 tys. osób, to znacznie więcej niż w czasie poprzednich wyborów parlamentarnych, kiedy Prawo i Sprawiedliwość poparło 315 tys. mieszkańców. W drugiej turze chcemy uzyskać wynik czterystu tys. głosów na obecnie urzędującego prezydenta - mówił poseł Krzysztof Lipiec.

Parlamentarzysta zapowiedział aktywną kampanię. Już jutro do naszego województwa przyjedzie marszałek Sejmu Elżbieta Witek, najpierw będzie w Kielcach, potem pojedzie na Ponidzie.

- To szczególnie ważny rejon, bo dotychczas był zapleczem ruchu ludowego. Teraz nastąpiło przeorientowanie sympatii politycznych - mówił poseł.

Radna Agnieszka Kuś przypomniała, że z Funduszu Inwestycji Samorządowych do władz powiatu starachowickiego trafi prawie 2,5 mln zł.

- Z kolei gmina Starachowice dostanie prawie 11 mln zł. Wystarczy złożyć prosty wniosek. Inicjatywa powołania funduszu, która wyszła od prezydenta Andrzeja Dudy, to znak, że pieniądze mają być skierowane do ludzi, bo dotacja może być przeznaczona na drogi, chodniki, przedszkola, żłobki - mówiła.

Z kolei radny Tomasz Andrzejewski zaznaczył, że gdyby w ciągu ostatnich lat nie było tak dużego wsparcia rządu, nie byłoby tylu inwestycji w mieście i gminach.

Jan Zawisza z Solidarności Rolników Indywidualnych mówił, że Andrzej Duda gwarantuje rozwój Polski lokalnej, ma przemyślany program. Zaapelował też do wyborców innych kandydatów, aby się zapoznać z tym programem i oddać głos na obecnie urzędującego prezydenta.

Reklama