Działka pełna nielegalnych substancji i roślin

Data publikacji: 18.09.2021 14:02
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

1,5 kilograma amfetaminy, ponad kilogram marihuany oraz 17 krzewów konopi innych, niż włókniste - takie zapasy ostrowieccy policjanci znaleźli na działce jednego z mieszkańców miasta.

Nerwowo zachowujący się, 29-letni mężczyzna, został zatrzymany przez kryminalnych w minioną środę wieczorem na jednej z ostrowieckich ulic.

- Mundurowi podejrzewali, że jest on związany z narkotykową działalnością - informuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

- Okazało się, że ostrowczanin posiadał przy sobie zawiniątko foliowe z zwartością białego proszku. Wstępne badania wykazały, że była to amfetamina o wadze ponad 5 gramów. 29-latek tego samego wieczoru trafił do policyjnej celi. W czwartek w trakcie prowadzonych przeszukań na działce należącej do zatrzymanego stróże prawa ujawnili prawie 1,5 kilograma białego proszku i ponad 1 kilogram suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowane jako marihuana i amfetamina. Dodatkowo śledczy ustalili, że 29-latek trudnił się uprawą konopi innych niż włókniste. Policjanci zabezpieczyli na terenie jego posesji 17 nielegalnych roślin oraz ustalili, że pobierał on nielegalnie energię elektryczną - relacjonuje. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kradzieży energii elektrycznej. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przyczynił się do wniosku prokuratora i 29-letni mieszkaniec miasta został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Reklama