Działki po szpitaliku dziecięcym w Kielcach czekają na chętnych

Data publikacji: 13.09.2020 16:29
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: dawny szpitalik dziecięcy przy ulicy Langiewicza w Kielcach

Na zdjęciu: dawny szpitalik dziecięcy przy ulicy Langiewicza w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zarząd województwa przygotowuje się do ogłoszenia kolejnego przetargu na sprzedaż terenu po dawnym szpitaliku dziecięcym przy ulicy Langiewicza w Kielcach. Będzie to już czwarte postępowanie w tej sprawie. Jak informowaliśmy, do poprzednich trzech nikt się nie zgłosił.

Według Marka Bogusławskiego, wicemarszałka województwa świętokrzyskiego, było to spowodowane zbyt wysokimi cenami tych działek. Jak informowaliśmy, zarząd województwa świętokrzyskiego chce sprzedać dwie działki po dawnym szpitalu. Większa z nich, licząca wtedy ok. 2,7 hektara wyceniona została na ponad 25 mln zł, a drugą, o powierzchni 945 metrów kwadratowych, wyszacowano na 780 tys. zł.

- Będziemy prawdopodobnie zmniejszać kolejny raz wartość tych działek, po to, żeby skutecznie znaleźć zainteresowanego oferenta, który będzie chciał je nabyć - mówi.

Marek Bogusławski dodaje, że nowe wartości działek powinniśmy poznać w przeciągu miesiąca. Z kolei nowy przetarg zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wicemarszałek dodaje, że budynki, które znajdują się na działkach, najprawdopodobniej będą musiały zostać wyburzone.

- W tym momencie te obiekty stoją puste. One tak naprawdę nie nadają się już do użytkowania - zaznacza.

Przypomina także, że większa działka została pomniejszona o część nieruchomości, na której powstanie nowa siedziba świętokrzyskiego oddziału NFZ. Jak informowaliśmy, to teren o powierzchni ok. 5,5 tys. metrów kwadratowych

Marek Bogusławski zaznaczył, że nie ma konkretnego przeznaczenia działek. Oznacza to, że będą tam mogły powstać m.in. bloki, sklepy, czy inne punkty usługowe lub medyczne.

Szpitalik dziecięcy przy ulicy Langiewicza zakończył działalność w 2015 roku i przeniósł się do nowo wybudowanego Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, które działa w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Reklama