Dzieci i młodzież pospieszyły na pomoc zwierzętom

Data publikacji: 22.05.2021 08:10
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.05.2021 Sandomierz. Uczniowie Zespołu Szkół im. św. Jana Pawła II w Osieku, wolontariusze akcji pn. „Na cztery łąpy”, od lewej: Karolina Łysiak, Oliwia Ostrowska, Aleksandra Okoń, Igor Obara

22.05.2021 Sandomierz. Uczniowie Zespołu Szkół im. św. Jana Pawła II w Osieku, wolontariusze akcji pn. „Na cztery łąpy”, od lewej: Karolina Łysiak, Oliwia Ostrowska, Aleksandra Okoń, Igor Obara
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W gminie Osiek rozpoczyna się dzisiaj akcja charytatywna pod nazwą "Na cztery łapy”. Zbierane będą artykuły na potrzeby schroniska dla psów i kotów „U Machowiaków”.

Pomysłodawcą akcji są dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. św. Jana Pawła II w Osieku, która od kwietnia tego roku działa w Młodzieżowym Centrum Wolontariatu przy  Fundacji Aktywizacji i Rozwoju „Farma”. Celem jest zebranie jak największej ilości karmy dla psów i kotów. Mile widziane są też legowiska, koce, zabawki, podkłady higieniczne, poduszki, kołdry syntetyczne, środki do pielęgnacji, obroże i smycze.

Jeden z uczniów, Igor Obara podkreśla, że warto pomagać zwierzętom.

- To są nasi przyjaciele, dlatego należy o nich dbać. Z kolei inna wolontariuszka Aleksandra Okoń powiedziała, że za pomocą wolontariatu młodzież chce zmieniać oblicze swojego miasteczka na lepsze, stąd pomysł, aby skupić się wokół Fundacji Aktywizacji i Rozwoju „Farma”. Dodała, że liczy na duże wsparcie akcji ze strony mieszkańców miasta i gminy.

Magdalena Marynowska, prezes fundacji powiedziała, że jest pod dużym wrażeniem zapału i zaangażowania młodzieży, która ma bardzo dużo pomysłów na pracę w wolontariacie. Dodała, że cieszy ją oddolna inicjatywa uczniów, ponieważ  to rokuje, że wspólnie uda się jeszcze wiele  dobrego zrobić.

Zbiórka artykułów dla zwierząt ze schroniska odbywa się w wybranych miejscach na terenie gminy, m.in. w sklepach spożywczych, w Ośrodku Pomocy Społecznej  w Osieku, w szkołach podstawowych w Szwagrowie, w Suchowoli i w Ossali oraz w siedzibie Fundacji Aktywizacji i Rozwoju na ulicy Wolności 9A w Osieku.

Akcja potrwa do 31 maja. Dzisiaj produkty we wskazanych punktach można oddawać do godziny 12.

Reklama