Dzieci prezentują swoje prace na wystawie w Zawichoście

Data publikacji: 28.06.2020 16:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
28.06.2020. Zawichost. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Otwarcie wystawy pt. „Fabryka wyobraźni”.

28.06.2020. Zawichost. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Otwarcie wystawy pt. „Fabryka wyobraźni”.
Fot. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście / facebook

„Fabryka wyobraźni” - to tytuł ekspozycji, jaką można oglądać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście. To pierwsza wystawa od dłuższego czasu.

Przerwa spowodowana była epidemią. Ekspozycja jest podsumowaniem sezonu artystycznego  2019/20 związanego z działalnością sekcji plastycznej. Uczęszczają do niej dzieci z miasta i gminy Zawichost, głównie uczniowie szkół podstawowych. Sekcję prowadzi instruktor Agata Osika- Kucharska.

Jak powiedziała Patrycja Sus-Lutyńska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście, ostatnie miesiące pracy grupy artystycznej były szczególne i trudne. Już w marcu podjęta została decyzja o pracy on-line, dzieci kontaktowały się z instruktorem w grupach facebookowych.

Otrzymywały wskazówki przez Internet, tylko nieliczne osoby przychodziły na konwencjonalne zajęcia. Ten wysiłek dał pozytywne efekty. Prace dzieci są radosne i pełne energii. Prezentują na nich swoje pasje, zainteresowania, sposób spędzania wolnego czasu. Są tez pejzaże, portrety i natura. Głównie są to prace malarskie, rysunek oraz kolaż.

Na wystawie swoją twórczość prezentuje ponad 60 dzieci. Wystawa będzie czynna do 11 lipca w godzinach od 12.00 do 20.00.

Reklama