Dzieci z gminy Strawczyn wzięły udział w projekcie ministerialnym

Data publikacji: 17.10.2021 19:23
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.10.2021. Strawczyn. Koncert na zwieńczenie warsztatów muzycznych „Z muzyką za pan brat”

17.10.2021. Strawczyn. Koncert na zwieńczenie warsztatów muzycznych „Z muzyką za pan brat”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Około 70 dzieci z gminy Strawczyn wzięło udział w projekcie „Z muzyką za pan brat”. Jego realizacja możliwa była dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Projekt polegał na zorganizowaniu warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży ze Strawczyna i okolicznych miejscowości - informuje Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

- Podczas tych warsztatów dzieci uczyły się gry na różnych instrumentach, a dzisiejszy koncert jest zwieńczeniem warsztatów. Jestem przekonana, że były one świetną inwestycją i bardzo rozwinęły umiejętności młodych ludzi - dodała Anna Krupka.

W warsztatach udział wziął m.in. Nikodem, a czego się nauczył można było dziś posłuchać podczas koncertu. Jak przyznał, zajęcia były dla niego cennym doświadczeniem.

- Grę na klarnecie rozpocząłem podczas tych warsztatów i bardzo mi się spodobała. Nauczyłem się jak wydobywać dźwięki z tego instrumentu, a także czytania nut - dodał Nikodem.

„Z muzyką za pan brat”, to swoisty projekt obywatelski na poziomie gminy - przyznał po koncercie Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

- To bardzo dobre wykorzystanie środków zewnętrznych, ale także zaangażowanie ludzi, którzy chcą realizować pasje dzieci i młodzieży. To świetny pomysł, a dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że niezwykle trafiony. Dzieci mogły wyjść ze swoich domów, mogły się spotykać i realizować wspólne zadania - dodał Krzysztof Słoń.

Dzieci od czerwca uczyły się gry m.in. na trąbce, saksofonie, gitarze, puzonie, klarnecie i instrumentach perkusyjnych. Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu dofinansowało projekt w kwocie 54 tys. zł.

Reklama