Dzień Papieski. Uzdolniona młodzież zbiera na stypendia

Data publikacji: 11.10.2020 07:47 / Data aktualizacji: 11.10.2020 13:07
Autor: Marlena Płaska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2020 Kielce. Obchody Dnia Papieskiego i zbiórka na stypendia

11.10.2020 Kielce. Obchody Dnia Papieskiego i zbiórka na stypendia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trwa zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Organizacja obejmuje opieką stypendialną zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, by umożliwić im edukację, rozwój pasji i zainteresowań.

Dziś zbiórka prowadzona jest przy kieleckiej katedrze oraz kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego. Osoby, które wrzucą datek do puszki, otrzymują papieskie kremówki.

Katarzyna, jedna ze stypendystek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” informuje, że pieniądze przeznaczane są głównie na podręczniki akademickie, kursy i szkolenia.

- Ja kupiłam keyboard. Stypendium daje mi możliwość rozwoju. Muzyka jest mi bliska. Mam w planach także kurs tańca. Bez tych pieniędzy nie byłoby to możliwe - zaznacza.

Zdolną młodzież wsparł między innymi Dariusz Zięba.

- Młodych ludzi trzeba wspierać, szczególnie tych kreatywnych, którzy coś chcą w życiu robić - dodaje.

W tym roku z uwagi na pandemię i mniejsze wpływy do fundacji wsparcie będzie nieco niższe. Stypendyści dostaną miesięcznie ok. 350 zł. Wcześniej było to ok. 400 zł. Każdy ma obowiązek co rok rozliczać się z tego, na co wydał otrzymane pieniądze.

W tym roku wsparcie otrzyma ponad 50 osób z diecezji kieleckiej. Stypendyści uczestniczą też w comiesięcznych spotkaniach, które pomagają im rozwijać wiarę. Wyjeżdżają na rekolekcje i dni skupienia. Angażują się też w wolontariat.

Reklama