Dziś na Bukówce uroczystości Święta Wojska Polskiego

Data publikacji: 13.08.2021 06:14
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dziś w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbędą się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. Upamiętniają one zwycięską Bitwę Warszawską z 1920 roku stoczoną przez polską armię z bolszewikami.

Porucznik Ewa Kózka z jednostki na kieleckiej Bukówce informuje, że uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.30 mszą świętą w kaplicy na terenie centrum. Po tym żołnierze i zaproszenie goście przejdą na Plac Apelowy, gdzie odbędzie się główna część uroczystości.

- Tam żołnierze otrzymają medale, odznaczenia oraz wyróżnienia. Ponadto, zostanie odczytany apel pamięci oraz zostanie oddana salwa honorowa. Uroczystość zakończy defilada wojskowa - mówi.

Po uroczystości delegacje złożą kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ewa Kózka dodaje, że tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego, ze względu na epidemię, mają skromniejszą formułę niż w poprzednich latach.

Przedstawiciele jednostki zachęcają mieszkańców regionu do świętowania z żołnierzami w niedzielę. W Rudkach w gminie Nowa Słupia odbędzie się piknik wojskowy, podczas którego m.in. będzie można zobaczyć sprzęt oraz uzbrojenie wojskowe. Impreza odbędzie się w godzinach 11-18.

Reklama