Dziś nadzwyczajna sesja. Będzie zmiana przewodniczącego kieleckiej rady?

Data publikacji: 08.06.2021 07:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielce

Na zdjęciu: Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielce
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Czy Kamil Suchański straci stanowisko przewodniczącego kieleckiej rady miasta? Zadecydują o tym dziś radni podczas nadzwyczajnej sesji w tej sprawie.

Będzie to już druga próba odwołania Kamila Suchańskiego z funkcji przewodniczącego rady miasta. W ubiegłym roku wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości nie uzyskał poparcia większości rady. Dziś ma być inaczej, nieoficjalnie mówi się, że za odwołaniem przewodniczącego ma zagłosować 20 radnych, przy czterech głosach przeciw. Z oczywistych względów przeciw odwołaniu Kamila Suchańskiego opowiedzą się członkowie jego klubu Bezpartyjni i Niezależni. Aby odwołanie przewodniczącego było skuteczne, za musi zagłosować przynajmniej 13 osób spośród wszystkich 25 radnych.

Jeśli tak się stanie, jeszcze dziś poznamy nazwisko nowego przewodniczącego gremium. O tę funkcję będzie ubiegał się obecny wiceprzewodniczący Jarosław Karyś z Prawa i Sprawiedliwości. Niewykluczone, że swojego kandydata przedstawi także klub Koalicji Obywatelskiej, może nim być jego przewodniczący Michał Braun.

Obydwa głosowania są tajne. Oznacza to, że radni zarówno nad odwołaniem przewodniczącego, jak również nad wyborem jego ewentualnego następcy będą głosować osobiście w ratuszu.

Początek nadzwyczajnej sesji rady miasta o godzinie 17.00.

Reklama