Dziś Narodowy Dzień Sportu. Atrakcje także w Kielcach

Data publikacji: 19.09.2020 08:58
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Bezpłatny wstęp na pływalnie i darmowa nauka gry w bilard - między innymi takie atrakcje czekają dziś na wszystkich kielczan, którzy wezmą udział w zajęciach w ramach Narodowego Dnia Sportu. Ogólnopolska kampania została zorganizowana po raz ósmy i ma na celu zachęcenie do aktywności sportowej wszystkich Polaków. Każdy może sprawdzić swoje umiejętności i odkryć sportowe pasje.

W ramach wydarzenia w całym kraju odbywają się bezpłatne treningi, a w tym roku uczestnicy będą mieli okazje poćwiczyć nawet wychodzenia z domu. Baza ćwiczeń i treningów online oraz tradycyjnych znajduje się na stronie internetowej: www.narodowydziensportu.pl.

Jak mówi Marcin Różycki - zastępca prezydenta Kielc, do akcji po raz kolejny włączyła się stolica województwa świętokrzyskiego.

- Dziś dla mieszkańców w godzinach 7.00 - 12.00 udostępnione są bezpłatnie pływalnie: ORKA, DELFIN, FOKA, JURA, MORS, a Kieleckie Centrum Bilardowe, mające swoją siedzibę w Kieleckim Centrum Kultury, zaprasza w godzinach 12.00 -15.00 na bezpłatną naukę gry. W akcji wezmą również udział m.in. kluby fitness, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i szkółki piłkarskie. Zapraszam wszystkich, którzy kochają sport, aby skorzystali z tej okazji - zachęca Marcin Różycki.

Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.

Podobne wiadomości
Reklama