Dziś poznamy laureatów „Arbor Bona”

Data publikacji: 05.07.2020 07:57
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu

Dziś podczas uroczystej gali w Sandomierzu wręczone zostaną nagrody biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza „Arbor Bona”, czyli Dobrego Drzewa.

Przyznawane są w trzech kategoriach: ewangelizacja , świadectwo życia chrześcijańskiego i działalność charytatywno-społeczna. Nagrody „Arbor Bona” otrzymują osoby świeckie i duchowne, instytucje, grupy zaangażowane w pracę na rzecz Kościoła i mieszkańców diecezji sandomierskiej. 

Jak powiedział biskup Krzysztof Nitkiewicz, ta nagroda jest uhonorowaniem, podkreśleniem zasług tych, którzy z oddaniem uczestniczą w życiu religijnym, robią więcej niż inni, dbają o podtrzymywanie wspólnoty, mają na względzie rozwój Kościoła.

- O ile księża mają swoje odznaczenia kościelne, to świeccy często nie posiadają takich możliwości. Chcemy wszystkich docenić. Okres pandemii pokazał, że wiele można zrobić, stąd - mogę już zdradzić - całą grupą laureatów są twórcy katechez multimedialnych dla dzieci i młodzieży, ale będą też inne osoby pracujące latami. O nich również pamiętamy - stwierdził biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Gala odbędzie się w Domu Katolickim o godzinie 11.30. Uświetni ją występ  kwartetu smyczkowego z Warszawy.

Reklama