Dziś poznamy nowego dyrektora WDK

Data publikacji: 23.02.2021 10:34
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Na dziś zaplanowano drugi etap konkursu na dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. O stanowisko szefa tej instytucji ubiega się pięć osób. Po pierwszym etapie komisja konkursowa wprawdzie odrzuciła kandydaturę Adama Miernika, ale ten odwołał się od tej decyzji i został dopuszczony do dzisiejszego przesłuchania.

Adam Miernik jest dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Wolanowie w powiecie radomskim. Pozostałe osoby to: były komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach Jacek Sabat, muzyk Tomasz Bracichowicz, dyrektor Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie Andrzej Paździerz oraz Jarosław Machnicki, który do tej pory sprawuje funkcję dyrektora WDK.

Wśród obowiązkowych wymagań, jakie musieli spełnić kandydaci znalazły się między innymi wykształcenie wyższe magisterskie, 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym lub w zarzadzaniu zespołem ludzkim.

Podczas dzisiejszych rozmów przed komisją konkursową, osoby ubiegające się o stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach będą musiały przedstawić swoją wizję funkcjonowania tej placówki.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama