Dziś rozpoczynają się Targi Plastpol

Data publikacji: 21.09.2021 06:23 / Data aktualizacji: 21.09.2021 07:43
Autor: Marlena Płaska , Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 300 wystawców z 18 krajów, m.in. z Austrii, Czech, Danii, Niemiec, Holandii i Włoch przyjechało do Kielc na tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Ich stoiska będzie można oglądać przez trzy dni, do czwartku, od godziny 10.00 do 17.00 (w ostatnim dniu do 16.00).

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie możliwość spotkania z gwiazdami sportu. Na stoisku Grupy Azoty  już dziś, w pierwszym dniu targów, pojawią się Adrian Staszewski i nowa twarz drużyny - Wojciech Żaliński z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Adrian Staszewski z ZAKSĄ zdobył Puchar Polski, Superpuchar Mistrzów Polski oraz wygrał siatkarską Ligę Mistrzów.

Natomiast jutro będzie można porozmawiać z Marcinem Lewandowskim – polskim lekkoatletą, zdobywcą brązowego medalu na Mistrzostwach Świata Doha 2019 i złotego medalu na Mistrzostwach Europy Barcelona 2010. Sportowcy opowiedzą o swoich zmaganiach i podzielą się ciekawostkami ze swojego życia. 

Targi Plastpol to okazja do podsumowania branży, prezentacji ciekawych rozwiązań i nowoczesnych technologii. Początkowo impreza miała odbyć się w maju, jednak obostrzenia pandemiczne wpłynęły na zmianę terminu. Mateusz Kaczmarczyk z działu ds. public relations Targów Kielce przyznaje, że mimo zmiany terminu, targi te cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Odwiedzi nas dwukrotnie więcej firm, niż w ubiegłym roku. Powróciły do nas kraje, których zabrakło na zeszłorocznym Plastpolu, takie jak USA, Chiny, czy Tajwan. Szczególnie cieszy nas powrót firm z krajów azjatyckich, ponieważ ta część świata odpowiada za 50% globalnej produkcji tworzyw sztucznych - mówi Mateusz Kaczmarczyk.

Tegoroczną nowością dla wystawców jest pojawienie się usługi Plastpol on-line, która zwiększa zasięg promocji firm. Za jej pośrednictwem możliwe jest m. in. wyświetlanie filmów, streamingu, czy prezentacje stoisk przez internet.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol odbędą się w dniach 21-23 września 2021 roku na terenie Targów Kielce.

Reklama