Dziś spotkanie z autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach…”

Data publikacji: 26.06.2020 07:51
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
19.02.2020 Kielce. WDK. Wojewódzki Dom Kultury. Sala Lustrzana

19.02.2020 Kielce. WDK. Wojewódzki Dom Kultury. Sala Lustrzana
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna” - to tytuł najnowszej książki Jerzego Osieckiego. Promocja wydawnictwa odbędzie się dziś, o godzinie 18.00, w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Jerzy Osiecki to geograf, regionalista, z zamiłowania historyk, kolekcjoner, przewodnik świętokrzyski. Autor książek o tematyce związanej z historią Legionów Polskich 1914-1918.

Jak mówi Krzysztof Lorek z wydawnictwa „Światowid”, którego nakładem ukazała się publikacja, „Rzeczpospolita Kielecka” także wpisuje się w ten krąg zainteresowań.

- W pierwszej części chcemy pokazać Kielce i wydarzenia kieleckie z 1914 roku, a potem, w drugiej części tej publikacji, miejsca, które są związane z tymi faktami i obiekty, upamiętniające tamte fakty, ludzi, które do dziś kultywują pamięć strzelców czy legionistów, takie jak Wojewódzki Dom Kultury, czy pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Wolności - wyjaśnia.

Książka jest skierowana do czytelników w różnym wieku, o rożnych zainteresowaniach, i historycznych, i krajoznawczych. Przydatne informacje znajdą w niej przewodnicy turystyczni.

-Chcieliśmy tą książką, zarówno kielczanom i osobom z regionu, a także turystom, którzy przyjadą do stolicy Świętokrzyskiego, przybliżyć czy pokazać na nowo te miejsca i osoby, które tak mocno zaznaczyły się w historii miasta oraz kraju - dodaje.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Obowiązują wszelkie zasady reżimu sanitarnego.

Reklama