Dziś w Kielcach zobaczymy luksusowe samochody. Będą też utrudnienia w ruchu

Data publikacji: 01.07.2021 12:06 / Data aktualizacji: 03.07.2021 07:07
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Gran Turismo Polonia

Gran Turismo Polonia
Fot. mat. prasowe

W sobotę (3 lipca) w Kielcach będzie można podziwiać drogie i ekskluzywne samochody z całego świata. Impreza spowoduje czasowe utrudnienia w komunikacji w centrum miasta.

Do Kielc, w ramach 17. edycji Gran Turismo Polonia zawita 100 luksusowych aut. W rejonie kieleckiego Rynku w sobotę będzie można zobaczyć takie samochody jak Aston Martin, McLaren, Porsche, Ferrari czy Lamborghini. Pojazdy wjadą do miasta ok. godz. 11.30. Auta przez dwie godziny będzie można oglądać na Rynku, Placu Konstytucji, ul. Piotrkowskiej, Warszawskiej i Leśnej.

W związku z imprezą w najbliższą sobotę nastąpi czasowa zmiana przejazdów autobusów linii 0Z, 0W oraz 103 - informuje dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach Barbara Damian.

- Linie 0Z oraz 0W nie będą wykonywały żadnych kursów aż do godziny 15.00 w sobotę. Z kolei pojazdy linii 103 między godziną 11.00, a 15.00 będą kursować w obu kierunkach przez ul. Paderewskiego i Ogrodową - wyjaśnia.

Także Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zapowiada, że tego samego dnia kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu na ul. Piotrkowskiej, Leśnej, w Rynku, a także na Placu Konstytucji 3 Maja. Natomiast w godzinach od 7.00 do 16.00 parkowanie na ul. Piotrkowskiej będzie niemożliwe na odcinku między Placem Konstytucji 3 Maja, a ul. Kozią.

17. edycja Gran Turismo Polonia rozpocznie się 1 lipca. W tym roku, inaczej niż dotychczas, będzie mieć charakter przejazdu po kraju. Uczestnicy odwiedzą Wrocław, Katowice, Kraków, Kielce oraz Warszawę. Finał imprezy odbędzie się na Torze Poznań w dniach od 4 do 7 lipca.

Tagi do tego wpisu
Reklama