Dziś wyrok w sprawie Jarosława Górczyńskiego

Data publikacji: 29.12.2020 07:20
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego

Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego
Fot. UM Ostrowiec Św.

W ostrowieckim sądzie dziś zapadnie wyrok w sprawie prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego - Jarosława Górczyńskiego. Jak informowaliśmy, sprawa została zamknięta dwa tygodnie temu po przesłuchaniu ostatnich świadków.

Do połowy grudnia odbyły się cztery posiedzenia sądu, podczas których zeznawali różni świadkowie. Kto dokładnie, tego nie wiadomo, ponieważ posiedzenia zostały utajnione z uwagi na towarzyskie i intymne tajemnice oskarżonego, mimo że sprawa dotyczy pieniędzy publicznych. Nieoficjalnie wiadomo, że na ostatniej rozprawie zeznawał członek najbliższej rodziny oskarżonego prezydenta.

Jarosław Górczyński to były poseł PSL. Jest oskarżony o przekroczenie uprawnień w związku z przetargami na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Według prokuratury w 2016 roku nie wyłączył się z postępowania, mimo że znał i faworyzował jednego z oferentów. Zdaniem śledczych skutkowało to tym, że wybrano mniej korzystną ofertę, co przyniosło szkodę gminie.

Oskarżonemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sam utrzymuje, że jest niewinny, a oskarżenia mają charakter polityczny.

Reklama