Dziś zaczyna nadawać „Stacja Wakacje”

Data publikacji: 26.06.2020 06:30 / Data aktualizacji: 29.06.2020 09:16
Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Magdalena Sitek i Paweł Solarz - Radio Kielce

Na zdjęciu: Magdalena Sitek i Paweł Solarz - Radio Kielce
Kielce. 28.08.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Jak co roku w wakacje Polskie Radio Kielce proponuje Państwu bardzo wiele nowości, które sprawią, że nawet w deszczowe dni zaświeci słoneczko.

Każdego dnia przed południem będziemy poznawać niesamowite historie, dowiemy się skąd pochodzą przysłowia i co dokładnie oznaczają. Wspólnie z mistrzami kulinarnymi gotować będziemy smaczne regionalne potrawy, przypominać będziemy najciekawsze atrakcje regionu odkrywając fotopuzzle, a Marek Stefaniec podpowie, kiedy będzie najlepsza pogoda, by je odwiedzić. Fotopuzzle to nie jedyne zagadki, z którymi będziemy się mierzyć. Powrócą również zagadki Marka Wtorka, które codziennie będą budzić z letargu nasz wakacyjny umysł.

Aby rozejrzeć się po świecie sprzed lat posłużymy się balonem. Poszybujemy wraz z Juliuszem Verne i spędzimy „Pięć tygodni w balonie”. Będzie też wakacyjny savoir vivre i ulubieni wykonawcy z hitami lat 60., 70., 80., aż po współczesne przeboje. Tuż po 12. przeżyjemy jeszcze raz wielkie chwile polskiego sportu.

W sobotni poranek opowiemy najciekawsze kryminalne historie, a w niedzielę znani obywatele naszego regionu wystąpią w roli prezenterów muzycznych. Dowiemy się czego słuchają m.in.: wojewoda, biskup, dowódca WOT. Powinno być intrygująco!

 

SZCZEGÓŁY „STACJI WAKACJI”

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK, godz. 9.15-12.00

Muzyka wiecznie zielona

Codziennie znajdziemy się w innej dekadzie i z innymi polskimi piosenkami. W poniedziałek usłyszymy co było grane i śpiewane w latach 60., we wtorek 70., środę 80., w czwartek 90. , a w piątek - czym zaskakuje nas muzyka współczesna. Dodatkowo będziemy rozmawiać z wykonawcami i ich najbliższymi, którzy opowiedzą o tamtych muzycznych czasach. Rozpoczniemy rozmowami z Haliną Kunicką, Danutą Grechutą i Leszkiem Biolikiem z Republiki.

 

Pogoda na lato Marka Stefańca

Jaka aura na letnie miesiące? Tylko w Radiu Kielce - słuchasz i wiesz, czy jutro będzie sucho, czy będzie padał deszcz.

Codziennie o godz. 9.30.

 

Kalendarium sportowe

W telegraficznym skrócie, chronologicznie przypominać będziemy najważniejsze wydarzenia z historii sportu.

Codziennie o godz. 9.40.

 

Gotowanie w ogrodzie

Jak mówi polskie przysłowie „dobry posiłek pozostaje w pamięci”. Prawdziwą sztuką jest dobrze i zdrowo gotować. Podczas tegorocznych wakacji zadbamy o to, aby poznali Państwo ciekawe przepisy na wyjątkowe dania. Letnia kuchnia Radia Kielce będzie kusiła aromatami, dźwiękami i smakami. Wraz z mistrzami kulinarnymi oraz znanymi i lubianymi osobowościami zaserwujemy Państwu między innymi potrawy regionalne, słodkości, dania dietetyczne a także tak bardzo lubiane przez większość z nas potrawy grillowe. To będzie wyjątkowa podróż kulinarna, która pozostawi w pamięci piękne wspomnienia.

Codziennie o godz. 10.20.

 

Książka na wakacje

By poczuć klimat egzotycznych wakacji proponujemy podróż do Afryki, a raczej nad Afryką. „Pięć tygodni w balonie” Juliusza Verne’a, powieść w odcinkach, to nasza propozycja na letnie przedpołudnia.

Codziennie o godz. 10.45.

 

Fotopuzzle

Na radio.kielce.pl odkrywając puzzle odkrywamy atrakcje regionu świętokrzyskiego. Czy rozpoznajesz to miejsce? Jeszcze nie? Odkrywamy wiec następny fragment fotografii. Może teraz już wiesz?

Konkurs z nagrodami codziennie pomiędzy godz. 9.15 a 12.00.

 

Przepraszam, to nie wypada!

Savoir vivre na wakacjach. Jak nie zaliczyć towarzyskiej wpadki? Jak zachować się w różnych sytuacjach?

Odpowiedź w każdy poniedziałek o godz. 10.15

 

Niesamowite historie 

Zaskakujące sytuacje, które zdarzają się na co dzień w pociągu, w taksówce, szpitalu, sądzie, przedziwne interwencje strażaków i policjantów, czyli niesamowite historie, ale na wesoło.

W każdy wtorek o godz. 10.15.

 

Skąd wzięły się przysłowia

Kto wyszedł jak Zabłocki na mydle, a kto wystrychnął kogoś na dudka i dlaczego dobry żart jest tynfa wart?  Gdzie Rzym, a gdzie Krym, czyli skąd się wzięły przysłowia? O tym w każdą środę o godz. 10.15.

 

Wydaje ci się, że wiesz…

Skąd przy czapkach wzięły się pompony? Dlaczego patyczki od lizaka mają ukrytą dziurkę? Czy grzywa służy koniom tylko do ozdoby? W czwartek o godz. 10.15 powiemy o rzeczach, które zna każdy z nas, ale nie zawsze wiemy, jakie jest lub było ich przeznaczenie.

 

Wielkie chwile polskiego sportu

Od poniedziałku do piątku, o godzinie 12.05, proponujemy sentymentalną podróż w przeszłość - „Wielkie chwile polskiego sportu”. Momenty wzruszeń i dumy! Chwile, które na zawsze zapisały się w pamięci kibiców. Fantastyczne sukcesy naszych wspaniałych sportowców. Pierwsze medale olimpijskie, mistrzostw świata i Europy. Zwycięstwa, które dodawały otuchy i ponosiły na duchu! Cudowne emocje, które towarzyszyły tym wydarzeniom.

 

Wakacyjny Raport Dnia

Najważniejsze wydarzenia w regionie przeplatać będziemy propozycjami ciekawego spędzenia lata w Górach Świętokrzyskich. Przewodnicy i znawcy regionu zaproponują najciekawsze szlaki turystyczne: piesze, rowerowe i kajakowe. Postaramy się również przybliżyć te mniej uczęszczane, co nie znaczy, że mniej atrakcyjne trasy turystyczne.

 

SOBOTA

Kryminalne historie

Ile warta jest ludzka śmierć? Co doprowadziło do zbrodni, przez które przestępcy tkwią w więzieniach? Czy każde zabójstwo można zaplanować? Kryminalne historie, które wydarzyły się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat o godz. 8.50.

 

Sobotnie letnie granie

W sobotnie popołudnia gwarantujemy dobry nastrój i przebojowe hity idealne do odpoczynku z przyjaciółmi przy smacznym grillu.

Godz. 17.05 - 19.00.

 

NIEDZIELA

W nietypowej roli

Znane i cenione osoby z naszego regionu wcielają w role prezenterów radiowych i będą proponować swoją muzykę.  Udział w programie potwierdzili m.in. biskup Krzysztof Nitkiewicz, wojewoda Zbigniew Koniusz, szef świętokrzyskiego WOT płk Grzegorz Motak. 

Godz. 11.05 - 12.00.

 

Muzyka, której słucham

Jakiej muzyki słuchają dziennikarze Radia Kielce? Radiowcy przy okazji przytoczą historie związane z piosenkami, opowiedzą o swoich zainteresowaniach i hobby.

Godz. 16.05 - 17.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama