Dziury były takie, że dzieci się w nich kąpały. Piaski Brzóstowskie doczekały się nowej nawierzchni

Data publikacji: 03.06.2020 07:19
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.06.2020. Piaski Brzóstowskie. Nowo wyremontowana droga. Na zdjęciu Na zdjęciu Marzena Dębniak - starosta ostrowiecki

03.06.2020. Piaski Brzóstowskie. Nowo wyremontowana droga. Na zdjęciu Na zdjęciu Marzena Dębniak - starosta ostrowiecki
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mieszkańcy Piasków Brzóstowskich w gminie Ćmielów doczekali się remontu drogi powiatowej, która przez wiele lat straszyła swoim stanem. Dzięki wsparciu gminy, powiat mógł wykonać remont, o który upominano się od lat.

Co prawda prace objęły niespełna pół kilometra, ale mieszkańców nowa droga bardzo cieszy.
Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak mówi, że to kolejny przykład na to, ile można zdziałać współpracując.

- Jest to bardzo dobry przykład współpracy między samorządami. Na terenie całego powiatu prowadzimy tego typu działania - zapewnia Marzena Dębniak.

03.06.2020. Piaski Brzóstowskie. Nowo wyremontowana droga. Na zdjęciu Na zdjęciu Joanna Suska - burmistrz ĆmielowaFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mieszkańcy czekali na tę inwestycję - zaznacza Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

- Dzisiaj mamy moment kulminacyjny, kiedy możemy powiedzieć, że kolejne zadanie, przy dużym współudziale gminy, zostało zakończone. Przekazaliśmy 62 tys. złotych - informuje.

Piotr Paszyński, sołtys oraz radny miejski przyznaje, że droga była w strasznym stanie. Przyczyniła się do tego inna inwestycja.

- Na tym odcinku jakieś 5 lat temu była wykonana kanalizacja przez sam środek drogi. Dziury zostały zalepione asfaltem, ale to z czasem zaczęło się kruszyć. W środku tej drogi było takie bajoro, że dzieci się tam kąpały - wspomina Piotr Paszyński.

03.06.2020. Piaski Brzóstowskie. Nowo wyremontowana droga. Na zdjęciu Od lewej Piotr Paszyński - sołtys Piasków Brzóstowskich i radny, Ewelina Cieślikowska - radna miejska, Mariusz Pasternak - radny powiatowyFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Inwestycja kosztowała 166 tys. złotych, z czego 80 tys. złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a 20 tys. złotych to wkład starostwa.

Wkrótce zakończona zostanie kolejna wspólna inwestycja gminy i powiatu. To modernizacja ulicy Skała w Ćmielowie w ciągu drogi powiatowej. Gmina przekazała na ten cel 188 tys. złotych.

03.06.2020. Piaski Brzóstowskie. Nowo wyremontowana drogaFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Reklama