E-sport na dobre zagości w Kielcach

Data publikacji: 09.07.2020 15:15
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
09.07.2020. Kielce. Pokazowa gra FIFA 20

09.07.2020. Kielce. Pokazowa gra FIFA 20
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Miłośnicy e-sportu z regionu, już w lipcu będą mieli okazję zmierzyć się w grze FIFA 20. Świętokrzyskie Cup 2020, bo taką nazwę nosi impreza, zorganizowana przez urząd marszałkowski, zostanie rozegrana on-line na Play Station 4 w trzech kategoriach: szkół, klubów sportowych i w kategorii open.

Dwie pierwsze grupy będą miały charakter regionalny, a kategoria open - ogólnopolski. Zapisy do turnieju rozpoczęły się 9 lipca i potrwają do 17 lipca. Trzy dni później zainaugurowane zostaną rozgrywki, które potrwają do ostatniego dnia lipca, kiedy to odbędzie się finał imprezy. 

09.07.2020. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Ryszard Mańko - dyrektor X LO Kielce, Radosław Wasiak - dyrektor SMS ZPRP Kielce, Sławomir Szmal - nauczyciel SMS ZPRP Kielce, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Tomasz Jamka - członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jakub Żubrowski - Korona KielceFot. Maciej Makuła / Radio Kielce

– Sporty wirtualne w obecnych czasach są bardzo popularne, dlatego postanowiliśmy ich miłośnikom wyjść naprzeciw – mówi członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka. - Obecnie świat wirtualny i realny przenikają się ze sobą, ale mam nadzieję, że sport wciąż będzie się rozwijał jak do tej pory. Na pewno te dwa światy można pogodzić, czego przykładem jest Jakub Żubrowski z Korony Kielce, który jest świetnym zawodnikiem zarówno w realu, jak i w grach on-line – dodał Tomasz Jamka.

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć na stronie internetowej swietokrzyskiecup.pl.

Honorowym patronatem imprezy jest Ministerstwo Cyfryzacji oraz Wiceminister Sportu Anna Krupka.

Reklama