Ekstraklasa waterpolo zakończona. KSZO Ostrowiec na piątym miejscu

Data publikacji: 29.07.2020 14:40
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Aleksander Ozga

Aleksander Ozga
Fot. facebook.com/Kszowaterpolo

Komitet Techniczny Piłki Wodnej przy Polskim Związku Pływackim podjął decyzję o zakończeniu wszystkich rozgrywek waterpolo w naszym kraju. Aktualna kolejność w tabelach uznana została za ostateczną.

To oznacza, że tytuł mistrza Polski zdobył zespół WTS Polonia Bytom, „srebro” dla ŁSTW Łódź, a „brąz” dla Alfy Gorzów Wielkopolski. Beniaminek rozgrywek, KSZO Ostrowiec, został sklasyfikowany na przedostatnim, piątym miejscu. Królem strzelców ekstraklasy w piłce wodnej okazał się zawodnik „pomarańczowo-czarnych” Aleksander Ozga, który zdobył 34 bramki.

- To była słuszna decyzja. Od dłuższego czasu nie możemy trenować, bo pływalnie są zamknięte. Ponadto podczas meczów byłyby ogromne problemy, żeby spełnić wszystkie zalecenia sanepidu związane z reżimem sanitarnym wynikającym z sytuacji epidemicznej w naszym kraju - powiedział w rozmowie z Radiem Kielce trener piłkarzy wodnych KSZO Robert Serwin.

Nadal nie podjęto żadnych decyzji dotyczących startu nowego sezonu waterpolowej ekstraklasy. Na razie zawodnicy próbują podtrzymać formę na zajęciach w akwenach otwartych, ale jak podkreśla Robert Serwin nie można tego nazwać profesjonalnym treningiem. Wszyscy liczą, że nowy sezon rozpocznie się w październiku.

Natomiast wśród juniorów drużyna KSZO Ostrowiec spisała się znakomicie zdobywając srebrny medal mistrzostw Polski. „Złoto” przypadło Alfie Gorzów Wielkopolski, a „brąz” Pałacowi Młodzieży Warszawa. Najskuteczniejszym zawodnikiem juniorskich rozgrywek ponownie był Aleksander Ozga rzucając w sumie 54 bramki.

adv adv
Wiadomości
Reklama