Ekstremalną trasę pokonywali w koneckim rowerzyści. Pomagali mundurowi

Data publikacji: 29.06.2020 13:24
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru
Komentarze
27.06.2020 Rowerowy Rajd na Orientację BikeOrient

27.06.2020 Rowerowy Rajd na Orientację BikeOrient
Fot. Jednostka Strzelecka 2026 Końskie

W sobotę, 27 czerwca, na terenie powiatu koneckiego odbywał się Rowerowy Rajd na Orientację BikeOrient, którego edycje przyciągają setki śmiałków z całej Polski. W zabezpieczeniu trasy pomagali jak zawsze mundurowi.

Do zawodów stanęło blisko 400 zawodników, którzy do pokonania mieli różne warianty trasy:

-dystans Fun - rower lub marszobieg na odcinku minimum 30 km i z zaliczonymi co najmniej 12 punktami kontrolnymi,

-dystans Mega - min. 60 km i 17 punktów

-dystans Giga, gdzie do odnalezienia było od 18 do 30 punktów przy pokonaniu odległości ponad 100 km.

Organizator, stowarzyszenie Imper Active, do zabezpieczenia trasy zaprosił m.in. konecką Jednostkę Strzelecką 2026. Strzelcy odpowiadali za wsparcie na trasie rajdu, gdzie wystawione zostały dwa stałe posterunki. Jeden obejmował udzielanie pomocy medycznej oraz technicznej przy bufecie, zlokalizowanym w Rezerwacie Skałki Piekło Gatniki.

Drugi posterunek miał za zadanie rozwinięcie zabezpieczeń i wyznaczenie bezpiecznego odcinka rzeki, a także zabezpieczenie przeprawy przez rzekę i udzielanie pomocy medycznej i technicznej zawodnikom.

Strzelcy podczas trwania rajdu udzielili pomocy kilku zawodnikom na punktach oraz w bazie rajdu. Na szczęście były to głównie drobne skaleczenia i urazy. Jedno poważniejsze zdarzenie miało miejsce na odcinku w gminie Stąporków gdzie zadysponowany został ratownik dyżurny. Po odnalezieniu poszkodowanego i wstępnym zabezpieczeniu, zawodnik z poważnym urazem stawu barkowego został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

adv adv
Wiadomości
Reklama