Elektryczne autobusy wyjeżdżają w świat ze Starachowic

Data publikacji: 16.10.2020 11:34
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Autobus elektryczny MAN

Starachowice. Autobus elektryczny MAN
Fot. MAN Truck&Bus

Starachowicki MAN zaczął produkcje całkowicie elektrycznych autobusów. Lion's City E, to samochód całkowicie bezemisyjny, czyli wpisujący się w wizję ekologicznego transportu.

Pierwsze próbne egzemplarze jeżdżą już w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Austrii i Szwajcarii. Niebawem 18-metrowy autobus elektryczny będą testować przewoźnicy z Kolonii oraz Barcelony. Pierwsze seryjne 12-metrowe elektryczne autobusy ze Starachowic mają trafić do klientów jeszcze w tym roku.

Lion's City E w przegubowej wersji pojawi się pół roku później, powinien trafić do produkcji seryjnej w pierwszej połowie 2021 roku. Pierwsze 17 seryjnych autobusów trafi do Hamburga. Równolegle ruszy realizacja pierwszego kontraktu dla Szwecji.

W ciągu doby, w zakładzie produkowanych jest 12 autobusów, w tym 1 elektryczny. Za rok ma ich być nawet cztery dziennie. Ładowanie akumulatorów trwa w nim zaledwie 3 godziny, a zasięg pojazdu, to 270 kilometrów.

Zakład MAN jest największym pracodawcą w mieście i regionie, łącznie z pracownikami z agencji pracy tymczasowej zatrudnia około 3,5 tys. osób.

Reklama