Elektryczne hulajnogi także w Pińczowie

Data publikacji: 04.07.2020 12:34
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.07.2020 Pińczów. Hulajnogi elektryczne: Wypożyczalnia w Pińczowie

04.07.2020 Pińczów. Hulajnogi elektryczne: Wypożyczalnia w Pińczowie
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Pińczowie przy ulicy Legionistów można wypożyczyć elektryczne hulajnogi. W nowej wypożyczalni do dyspozycji mieszkańców oddano na razie 15 jednośladów.

Jak mówi Piotr Grudzień, pracownik wypożyczalni, hulajnogi poruszają się maksymalnie z prędkością 25 km/h. Na jednym ładowaniu można przejechać około 25 kilometrów. Dodaje, że największe zainteresowanie jednośladami jest w weekend. Dziennie do wypożyczalni przychodzi od 20 do 30 osób. 

- To taka odskocznia od codzienności, dobry sposób na radzenie sobie ze stresem i poprawę humoru. Ruch na świeżym powietrzu zapewnia, że łatwiej dystansujemy się od problemów dnia codziennego - zaznacza Piotr Grudzień.

Mieszkańcy w większości uważają, że hulajnogi elektryczne to dobry pomysł i dodatkowa atrakcja. Podkreślają, że to ciekawa forma rekreacji, która dla młodych stanowi dobrą zabawę i jest jednocześnie ekologicznym środkiem transportu.

Hulajnogi elektryczne można wypożyczać codziennie od godziny 11 do 22. Wcześniej można je też rezerwować telefonicznie. Za wypożyczenie hulajnogi na pół godziny płaci się 15 zł, za godzinną jazdę - 25 zł, za 2 godziny - 40 zł, zaś za całą dobę - 100 zł. Wypożyczalnia przyjmuje płatności wyłącznie gotówką.

Na Ponidziu wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych działa także w Busku-Zdroju przy ulicy Kilińskiego.

adv adv
Wiadomości
Reklama