Elżbieta Śreniawska w zarządzie Mesko

Data publikacji: 02.07.2021 20:31 / Data aktualizacji: 02.07.2021 21:38
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Elżbieta Śreniawska - prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach

Na zdjęciu: Elżbieta Śreniawska - prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Zmiany we władzach skarżyskiej spółki MESKO S.A. Jak informuje Beata Perkowska z Polskiej Grupy Zbrojeniowej - odwołany został Mariusz Kuźma, dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej. Funkcję przewodniczącego powierzono Robertowi Buremu, dotychczasowemu członkowi Rady Nadzorczej, który był oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa zarządu.

Jednocześnie w skład rady powołano Elżbietę Śreniawską, którą oddelegowano do pełnienia obowiązków prezesa zarządu MESKO S.A.

Elżbieta Śreniawska została wybrana przez Radę Nadzorczą na prezesa zarządu MESKO S.A. nowej kadencji, która rozpocznie się z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2020 rok.

Stanisław Głowacki, przewodniczący NSZZ Solidarność w MESKO S.A. potwierdza tę informację i przypomina, że Elżbieta Śreniawska obejmie fotel prezesa dziesiątej kadencji zarządu spółki.

- Elżbieta Śreniawska jest kandydatem właściciela MESKO, czyli Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ma doświadczenie w kierowaniu dużymi spółkami, mamy więc nadzieję, że dla zakładu nadejdą lepsze czasy - zaznacza związkowiec.

Nowa kadencja zarządu MESKO rozpocznie się po złożeniu sprawozdania finansowego za poprzedni rok. Posiedzenia można się spodziewać około 25 lipca. 

Elżbieta Śreniawska od 26 czerwca tego roku jest prezesem MPK w Kielcach. To jej kolejna kadencja na tym stanowisku.

Reklama