Elżbieta Witek: Andrzej Duda gwarantuje dalszy rozwój Polski [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 01.07.2020 14:14 / Data aktualizacji: 01.07.2020 15:05
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.07.2020 Kielce. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z kielczanami. Od lewej: poseł Krzysztof Lipiec, poseł Mariusz Gosek, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wiceminister sportu Anna Krupka i poseł Andrzej Kryj

01.07.2020 Kielce. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z kielczanami. Od lewej: poseł Krzysztof Lipiec, poseł Mariusz Gosek, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wiceminister sportu Anna Krupka i poseł Andrzej Kryj
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z kielczanami. To pierwszy punkt jej dzisiejszej (środa) wizyty w Świętokrzyskiem.

Marszałek prosiła przede wszystkim o to, aby mieszkańcy województwa świętokrzyskiego oddali głos na Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich. Podkreślała, że w naszym regionie drzemie ogromny potencjał.

- W niedzielę 12 lipca nic już nie będzie zależało od prezydenta Andrzeja Dudy. Wszystko tego dnia będzie zależało od nas. Walczymy o to, żebyśmy wszyscy mieli prawo do szeroko rozumianej wolności. Nie mówimy o niej, ale realizujemy ją na co dzień - podkreślała.

Marszałek Sejmu przypomniała o obietnicach zrealizowanych przez kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Podkreśliła, że partia umożliwiła seniorom wybór wcześniejszej emerytury, a rodzice mogą sami decydować o tym, kiedy ich dzieci rozpoczną edukację w szkole. Elżbieta Witek mówiła o naczelnych wartościach, których strażnikiem będzie kandydat PiS, jeśli wygra wybory.

- Rodzina jest pod szczególną ochroną, to podstawowy zapis konstytucji, nie damy sobie narzuć obcej ideologii, choć wiemy, że ona obok nas istnieje. Każdy ma prawo do własnych poglądów, ale nie wolno narzucać ich siłą - mówiła.

Marszałek zwróciła też uwagę na to, że ważna jest współpraca prezydenta z rządem i tylko zwycięstwo Andrzeja Dudy gwarantuje dalszy rozwój Polski. Wymieniała największe inwestycji planowane w najbliższych latach, między innymi budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, ale też proekologiczne rozwiązania realizowane w gminach i miastach.

Elżbieta Wiek zapewniła, że prezydentura Andrzeja Dudy to przywiązanie do tradycyjnych wartości, takich jak honor, wolność i patriotyzm, a także Polska nowoczesna.

- Nie marnujmy czasu, idźmy do ludzi, a 12 lipca zagłosujmy na Andrzeja Dudę - podsumowała.

Marszałek Sejmu odwiedzi również Pińczów, Wiślicę i Skalbmierz.

Reklama