Elżbieta Witek: Rafał Trzaskowski co chwilę zmienia zdanie

Data publikacji: 08.07.2020 17:24
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.07.2020. Busko-Zdrój. Wizyta marszałek Sejmu Elżbiety Witek

08.07.2020. Busko-Zdrój. Wizyta marszałek Sejmu Elżbiety Witek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent Andrzej Duda nie wstydzi się tego kim jest, swoich poglądów i przekonań, dotyczących nadrzędnej roli rodziny w życiu społecznym - mówiła dziś w Busku-Zdroju marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Przypomniała, ostatnią propozycję zmian w konstytucji, dotyczących zakazu wychowywania dzieci przez pary jednopłciowe.

Przeciwstawiła postawę prezydenta Andrzeja Dudy, poglądom jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego.

- Pamiętamy, co mówił Rafał Trzaskowski, że chce być pierwszym prezydentem, który udzieli ślubu parze jednopłciowej. W swoim programie ma adopcje dzieci, choć publicznie mówi, że to nieprawda, ale zmienia zdanie co kilka dni. Karta LGBT była jednym z pierwszych przedsięwzięć, które dla Rafała Trzaskowskiego były ważne, natomiast dla prezydenta Andrzeja Dudy była to Karta Rodziny, którą podpisał. Warto o tym pamiętać, jeżeli na sercu leży nam przyszłość naszych rodzin i naszych dzieci - stwierdziła Marszałek Sejmu.

Elżbieta Witek podkreślała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, we współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą od pięciu lat skutecznie potrafi rządzić i w sposób zrównoważony rozwijać Polskę lokalną. Marszałek zwróciła uwagę, że świadczy o tym między innymi  31 mld złotych, które w ciągu pięciu lat trafiło do województwa świętokrzyskiego.

Reklama