Enea i przedszkolaki w trosce o naturę

Data publikacji: 23.04.2021 16:01
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.04.2021. Połaniec. Sprzątanie z okazji Dnia Ziemi

23.04.2021. Połaniec. Sprzątanie z okazji Dnia Ziemi
Fot. Justyna Kosowicz

Ponad 200 dzieci z przedszkola samorządowego w Połańcu wzięło udział w akcji sprzątania terenu wokół placówki oraz pobliskiego lasu. Akcję zorganizowano wspólnie z Eneą Elektrownią Połaniec z okazji Dnia Ziemi.

Sprzątanie poprzedzone było zajęciami dydaktycznymi na temat segregacji odpadów i ochrony środowiska. Wychowawcy grup edukowali dzieci poprzez pogadankę nt. zagrożeń związanych z istnieniem dzikich wysypisk oraz omówili znaczenie selektywnej zbiórki odpadów. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób dbać o środowisko i przestrzeń publiczną, jak segregować odpady, a także czym jest recycling. Na potrzeby akcji dzieci otrzymały rękawice oraz worki na śmieci.

- Cieszy nas bardzo, że dzieci chętnie biorą udział w takich akcjach jak sprzątanie lasu i najbliższej okolicy. Przyszłość należy do nich, a my ruszamy z kolejnymi akcjami proekologicznymi. Przygotowujemy się teraz na Światowy Dzień Pszczół. Już niedługo przedszkolaki razem z Eneą będą sadzić miododajne rośliny - powiedziała Anna Kaniszewska, dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu.

Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec stwierdził, że pokazywanie dzieciom na czym polega dbałość o środowisko naturalne to bardzo ważna sprawa, ponieważ ta wiedza i nawyki zostaną im w życiu dorosłym. Podziękował wszystkim przedszkolakom za tak wspaniałe wsparcie akcji Enei.

Przedszkole w Połańcu znane jest z podejmowania wielu inicjatyw proekologicznych na rzecz lokalnego środowiska.

Reklama