Entuzjastyczne przyjęcie i ważne słowa marszałek Sejmu

Data publikacji: 08.07.2020 17:17 / Data aktualizacji: 08.07.2020 18:47
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Michał Kita , Emilia Sitarska , Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.07.2020. Busko-Zdrój. Wizyta marszałek Sejmu Elżbiety Witek

08.07.2020. Busko-Zdrój. Wizyta marszałek Sejmu Elżbiety Witek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Busko-Zdrój, Osiek i Sandomierz znalazły się na trasie wizyty marszałek Sejmu Elżbiety Witek w regionie świętokrzyskim. Druga osoba w państwie zachęcała do pójścia na wybory i głosowanie na Andrzeja Dudę. To ważna wizyta, podczas której padły ważne słowa - twierdzą zgodnie politycy PiS.

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę, że Marszałek Sejmu przypomniała, że Andrzej Duda jest prezydentem polskich spraw, co udowodnił w trakcie całej kadencji, składając wielokrotnie podpis pod ustawami niwelującymi dysproporcje występujące w społeczeństwie.

- Dzięki temu, dziś Polakom zdecydowanie żyje się lepiej. Warto sobie przypomnieć czas przed 2015 rokiem  i porównać z tym, co mamy w chwili obecnej. Dziś znów musimy podejmować ważne dla Polski i rodaków decyzje. Myślę, że to przesłanie, z którym przyjechała dziś Elżbieta Witek zmotywuje wszystkich do tego, aby w niedzielę iść na wybory i zagłosować na Andrzeja Dudę - podkreśla poseł.

- To było bardzo dobre spotkanie marszałek Sejmu – przyznała wiceminister sportu Anna Krupka. Jak mówiła, marszałek nie tylko mobilizowała do udziału w wyborach prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę, ale i do tego, aby mieszkańcy poprali Andrzeja Dudę.

- To jest bardzo dobry wybór. Dzięki współpracy rządu z prezydentem Andrzejem Duda tak wiele udało się zrobić. Marszałek wymieniała takie programy, jak chociażby Rodzina 500 plus, Mama plus, czyli emerytura dla pań, które wychowały czwórkę dzieci, które także w związku z tym nie były w stanie pracować zawodowo. To także takie programy jak 13 czy 14 emerytura – zaznacza parlamentarzystka.

Senator Krzysztof Słoń zaznaczył, że w ostatnie dni kampanii, po Polsce jeżdżą emisariusze dobrej zmiany, dobrych czasów dla Polski. To m.in. druga osoba w państwie – marszałek Elżbieta Witek. Jest przekonany, co do tego, że również tutaj na buskiej ziemi, wynik prezydenta Andrzeja Dudy będzie bardzo dobry. Zaznacza, że to Andrzej Duda, przez ostatnie 5 lat pokazał jak wygląda dobra współpraca, której celem jest dobro Polaków.

- Prezydent Andrzej Duda, to również twardy recenzent niektórych naszych ustaw. To osoba, która wskazywała nam wielokrotnie, jaki powinien być kierunek zmian w Polsce. Takiego właśnie partnera cenię sobie, jeśli chodzi o współpracę parlamentu z pałacem prezydenckim. Partnera, który potrafi postawić na swoim, a jednocześnie jeśli widzi, że jest coś dobrego dla Polski, to nie zawaha się, aby to wspierać swoim autorytetem – zaznacza senator.

Wojewoda Zbigniew Koniusz zauważył, że marszałek Sejmu potwierdziła, iż nie ma lepszego wyboru poza Andrzejem Dudą – człowiekiem sprawdzonym, wykształconym. Przede wszystkim jak dodaje, pełnym wizji dla Polski.

- Człowiek, który nie ma wizji rozwoju polski, nie jest godzien tego urzędu. Andrzej Duda wielokrotnie swoją osobą zaświadczał, że te wizje posiada i myślę, że jest to jedyny słuszny wybór dla nas i dla naszych dzieci - dodaje.

Poseł Michał Cieślak mówił, że marszałek przytoczyła także kwestie związane bezpośrednio z Buskiem, Ponidziem, i inicjatywą prezydenta dotyczącą odtworzenia połączeń kolejowych i przystanków, które dziś są remontowane. To 5 lat bardzo intensywnej i realnej pracy dla Polski.

- Udało się naprawdę bardzo dużo zrobić. Uważam że jesteśmy na bardzo dobrej drodze, że warto postawić na prezydenta Andrzeja Dudę, on jest gwarantem tego, że Polska dalej będzie się rozwijać dobrze. My dziś walczymy nie o to kto zostanie prezydentem, ale o przyszłą wizje Polski – dodaje poseł Michał Cieślak.

Poseł Agata Wojtyszek uczestniczyła w spotkaniu z marszałek Elżbietą Witek w Osieku. Uważa, że to spotkanie pokazało wielką potrzebę kontaktu mieszkańców z politykami. Mówi, że spotkania w ramach kampanii „Łączy nas Polska” cieszą się dużą popularnością, Polacy chętnie wskazują, co należy w kraju zrobić, aby żyło się coraz lepiej i co zrobić, aby przekonać nieprzekonanych do wyborów.

- To spotkanie przyniesie oczekiwane efekty. Mieszkańcy Osieka, którzy nie byli na wyborach, powinni na nie pójść. Musimy dotrzeć do wszystkich - mówi Agata Wojtyszek.

Agata Wojtyszek dodaje, że wsparcie dla Andrzeja Dudy w tej kampanii pozwoli realizować dotychczasową politykę Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Mariusz Gosek skomentował wizytę marszałek Sejmu Elżbiety Witek w województwie świętokrzyskim jako merytoryczną i bardzo potrzebną. Odnosząc się do etapu sandomierskiego tego wydarzenia stwierdził, że podczas spotkania z mieszkańcami popłynęła niesamowita energia i wyjątkowe ciepło od pani marszałek, które dodało otuchy na ostatniej prostej tej kampanii.

- Naprawdę musimy wierzyć w to, że wygra wiarygodny kandydat, czyli prezydent, który przez ostatnich 5 lat wypełnił swoje postulaty i że następna kadencja to będzie kontynuacja spraw ważnych dla Polski, dla województwa świętokrzyskiego, w tym dla pięknej Ziemi Sandomierskiej i królewskiego miasta Sandomierza - stwierdził poseł Gosek.

Reklama