Epidemia w odwrocie - coraz mniej łóżek dla chorych na COVID-19

Data publikacji: 24.05.2021 10:30
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od 1. czerwca niemal wszystkie świętokrzyskie szpitale powrócą do normalnej pracy sprzed pandemii. Taką decyzję podjął wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz.

Jak wyjaśnia, ma to związek ze spadkiem osób hospitalizowanych z powodu COVID-19.

- Wraz ze spadkiem zakażeń koronawirusem które utrzymuje się od miesiąca rozpoczął się proces przywracania łóżek, które były przeznaczone dla chorych na COVID-19. Teraz oddajemy je, by leczyć pacjentów z innymi chorobami - mówi wojewoda.

Jak dodaje Zbigniew Koniusz, szpitalami, które w całości pozostaną jeszcze placówkami przeznaczonymi do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem będą Szpital Powiatowy w Starachowicach, Szpital Powiatowy w Pińczowie, a także oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Ponad 40 łóżek covidowych pozostanie również w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze, kilkadziesiąt miejsc dla chorych na COVID-19 będzie także w szpitalu MSWiA w Kielcach.

- Do 17 maja do systemu  przywrócone zostało ponad 900 łóżek, natomiast do końca maja do systemu wróci prawie 85 proc. miejsc. Zostawimy tylko margines, który zabezpieczy jeszcze tlące się ogniska COVID-19 - dodał Zbigniew Koniusz.

W pozostałych świętokrzyskich szpitalach pozostanie tylko po kilka łóżek przeznaczonych zostanie leczenia pacjentów chorych na COVID-19.

Reklama