Europejskie Centrum Bajki znów zaprasza. Oferuje niespodzianki

Data publikacji: 30.05.2020 17:06
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pacanów. Cyrkowy karnawał w Europejskim Centrum Bajki (fot. archiwum)

Pacanów. Cyrkowy karnawał w Europejskim Centrum Bajki (fot. archiwum)
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Europejskie Centrum Bajki znów otworzyło podwoje. Odwiedzający „bajkowe włości” będą mogli obejrzeć wystawę, filmy, a także spektakle. Wszystko to jednak z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- Niestety, nie możemy w pełnym zakresie otworzyć obiektu, ale małymi krokami wracamy do normalności - informuje Aleksandra Stachniak, pełniąca obowiązki dyrektora instytucji.

- Dla turystów przygotowaliśmy spektakle teatralne grane przez aktorów Europejskiego Centrum Bajki. Są to spektakle 30-minutowe m.in. "Dziadek do orzechów" i „Krawiec Niteczka”. Spektakle są grane o godzinach: 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Ponadto seanse filmowe z zasobów instytucji, grane o 14 i 16.30. Zapraszamy także na wystawę „Bajkowy świat” w godzinach od 10.00 do 16.00 - wymienia.

Aleksandra Stachniak podkreśla jednak, że ze względów bezpieczeństwa, zwiedzanie wystawy "Bajkowy świat" będzie możliwe jedynie w grupie liczącej maksymalnie 5 osób, z zachowaniem bezpiecznej odległości 2 metry pomiędzy uczestnikami. Również czas zwiedzania został zredukowany do 40 minut. Ponadto w budynku mogą przebywać jednocześnie maksymalnie 22 osoby.

- Zapraszamy w maseczkach. Na miejscu również będzie możliwość nabycia „bajkowej” maseczki. Ze swojej strony zapewniamy wszelkie środki dezynfekujące, jednorazowe rękawiczki i pełną dezynfekcje miejsc - zaznacza.

Aleksandra Stachniak dodaje, że placówka zostanie otwarta także 1 czerwca w Dniu Dziecka. Wówczas wejście będzie za symboliczną złotówkę, a na najmłodszych będą czekać liczne atrakcje. Jakie? Tego pełniąca obowiązki dyrektora nie chciała zdradzić, podkreślając, że niech to będzie niespodzianka.

Europejskie Centrum Bajki będzie czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 16.00. Z czasem godziny te będą wydłużane.

Reklama