Europoseł Tarczyński: zatrzymanie Giertycha to wierzchołek góry lodowej

Data publikacji: 16.10.2020 14:19
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS

Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS
Fot. Radio Kielce

- Zatrzymanie Romana Giertycha to wierzchołek góry lodowej - ocenia w rozmowie z Radiem Kielce Dominik Tarczyński.

Świętokrzyski europoseł Prawa i Sprawiedliwości komentując zatrzymanie adwokata i byłego polityka stwierdził, że Giertych jest reprezentantem establishmentu III RP oraz osób podejrzewanych o uwłaszczenie się na majątku narodowym w latach 90-tych oraz prowadzenie współcześnie niejasnych interesów.

- Bardzo symbolicznym jest to, że w przypadku Romana Giertycha, tak jak w przypadku wszystkich walczących z CBA, z IPN, domagających się zlikwidowania tych instytucji, pojawia się ta sama narracja. „Niewinna ofiara i męczennik, reżimo-demokratury Prawa i Sprawiedliwości”. Nikt bez względu na to czy jest biedny, czy bogaty, czy jest Romanem Giertychem lub dopiero zaczyna swoja karierę prawniczą, nie jest wyjęty spod prawa i nie ma przywilejów. Wszyscy odpowiadają wobec prawa równo. Także Roman Giertych będzie osądzony przez niezawisły sąd, a nie przez Prawo i Sprawiedliwość, nie przez CBA, tylko niezawisły sąd, o który sam walczył skacząc na demonstracjach KOD - mówi europoseł.

Zdaniem Dominika Tarczyńskiego argumenty polityków opozycji mówiące o tym, że zatrzymanie Giertycha jest próbą odwrócenia uwagi opinii publicznej od problemów rządu w walce z pandemią są absurdalne.

- Według opozycji Roman Giertych miałby być symbolem pandemii, z którą zmaga się cały świat. Tak wygórowanego ego w wypowiedziach opozycji jeszcze nie widzieliśmy. To absurdalny komentarz pokazujący bezsilność środowiska opozycji - dodaje.

Przypomnijmy, w czwartek CBA rozbiło grupę przestępczą, która miała wyrządzić szkodę spółce giełdowej na kwotę 90 milionów złotych. W tej sprawie zatrzymano 12 osób w tym byłego wicepremiera Romana Giertycha i biznesmena Ryszarda K.

 

Tagi do tego wpisu
Reklama