Fabryka za dwa lata, ale biura już są w Kielcach

Data publikacji: 03.08.2021 12:24
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.08.2021. Kielce. Podpisanie umowy na wynajęcie powierzchni biurowej od spółki Schwartz Technology Poland. Na zdjęciu (od lewej): Arkadiusz Bolek - dyrektor Zarządzający Schwartz Technology Poland i Krzysztof Skowroński - dyrektor Generalny Cromodora Wheels

03.08.2021. Kielce. Podpisanie umowy na wynajęcie powierzchni biurowej od spółki Schwartz Technology Poland. Na zdjęciu (od lewej): Arkadiusz Bolek - dyrektor Zarządzający Schwartz Technology Poland i Krzysztof Skowroński - dyrektor Generalny Cromodora Wheels
Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Kolejny krok do powstania w Kielcach fabryki felg Cromodora Wheels. Przedstawiciele firmy podpisali dziś umowę na wynajęcie powierzchni biurowej od spółki Schwartz Technology Poland. Biura będą mieścić się w Kieleckim Parku Technologicznym.

Jak powiedział Krzysztof Skowroński, dyrektor generalny Cromodora Wheels, firma jest w trakcie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń na rozpoczęcie budowy fabryki.

- 25 sierpnia, Kielce odwiedzi właściciel firmy wraz z delegacją z Włoch. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie kwestia planów oraz budowy fabryki. Plan ogólny zakłada uruchomienie produkcji we wrześniu 2023 roku. Chodzi o produkcję regularną. Jednakże nim to nastąpi, ok. 9-12 miesięcy wcześniej muszą być wykonane próby, które zostaną zaakceptowane przez naszego klienta. Dlatego też budowa musi ruszyć najpóźniej wiosną przyszłego roku, przy założeniu, że główny wykonawca zrealizuje inwestycję do końca 2022 roku - mówił Krzysztof Skowroński.

Przedstawiciel firmy zapowiada, że kielecka fabryka będzie miała ok. 50 tys. m kw. powierzchni. Pracę w zakładzie będzie mogło znaleźć ok. 400 pracowników. Z kolei, współpracować z firmą może około tysiąca ludzi.

- Kielce były jednym z pięciu miejsc branych pod uwagę podczas typowania nowej siedziby firmy. To co zaważyło przy podejmowaniu ostatecznej decyzji, to na pewno infrastruktura i duża pomoc ze strony dyrekcji Kieleckiego Parku Technologicznego oraz władz miasta - dodał.

Arkadiusz Bolek, dyrektor zarządzający Schwartz Technology Poland zwrócił uwagę, że Kielce z uwagi na swoje położenie i połączenia komunikacyjne, to świetne miejsce na założenie i prowadzenie biznesu.

- Z perspektywy własnych doświadczeń dostrzegam jak bardzo KPT pomaga nowym firmom  w rozwoju działalności. Kielecki Park Technologiczny jest zdecydowanie idealnym miejscem do lokowania tu swojej firmy. Przede wszystkim jako lokalizacja z łatwym dojazdem do obwodnicy i świetnym dojazdem do Warszawy, czy Katowic. Wszędzie gdzie mamy klientów, mamy z nimi łatwy kontakt. Także pod względem importu i eksportu - powiedział.

Kolejnym etapem zacieśniania współpracy będzie podpisanie przez Cromodora Wheels umowy o współpracy ze Specjalną Strefa Ekonomiczną, co powinno nastąpić w przyszłym tygodniu.

03.08.2021. Kielce. Podpisanie umowy na wynajęcie powierzchni biurowej od spółki Schwartz Technology Poland. Na zdjęciu (od lewej): Justyna Lichosik - dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, Bogdan Wenta - prezydent Kielc, Arkadiusz Bolek - dyrektor Zarządzający Schwartz Technology Poland i Krzysztof Skowroński - dyrektor Generalny Cromodora WheelsFot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama