Fałszywi policjanci staną przed sądem

Data publikacji: 31.12.2020 15:52
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 11.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dwóch mężczyzn, oskarżonych o wyłudzenia metodą „na policjanta” wkrótce stanie przed sądem. Będą odpowiadać za oszustwa na kwotę 176 tys. zł.

Beata Zielińska-Janaszek, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód, która prowadziła to postępowanie informuje, że oskarżonymi są 30-letni Krzysztof S., mieszkaniec Legionowa oraz 37-letni Krzysztof I., mieszkaniec Warszawy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z popełnieniem czterech przestępstw oszustwa i jednego usiłowania. Działali głównie na terenie Kielc, ale także w Opolu.

- Każdorazowo działanie sprawców miało podobny przebieg. Nawiązywali kontakt z wytypowanymi osobami, podawali się za policjantów i wprowadzali w błąd co do rzekomej akcji mającej na celu rozpracowanie grupy przestępczej. Pokrzywdzeni zgodnie z instrukcjami przekazywali konkretne kwoty pieniędzy - wyjaśnia prokurator.

Działali od 16 czerwca do 6 lipca. Krzysztof S. przyznał się do popełnienia przestępstwa, a Krzysztof I., który był już karany za oszustwa, nie przyznaje się do winy.

Pierwszemu z mężczyzn grozi 8 lat więzienia, a Krzysztofowi I.12 lat pozbawienia wolności.

Reklama