Fałszywy alarm w jędrzejowskim magistracie

Data publikacji: 20.07.2020 13:03
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.07.2020. Jędrzejów. Alarm bombowy w Urzędzie Miasta i Gminy w Jędrzejowie

20.07.2020. Jędrzejów. Alarm bombowy w Urzędzie Miasta i Gminy w Jędrzejowie
Fot. Gazeta Jędrzejowska

Fałszywy alarm bombowy sparaliżował na kilka godzin pracę Urzędu Miasta i Gminy w Jędrzejowie. Po godz. 9.00 w magistracie odebrano telefon z informacja o tym, że w budynku oraz w Sądzie Rejonowym znajdują się ładunki wybuchowe.

Władze obu tych instytucji podjęły decyzję o natychmiastowej ewakuacji - informuje Michał Kwieciński, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Jędrzejowie.

Jak dodał, ewakuowani zostali również pracownicy Biblioteki Publicznej w Jędrzejowie, która znajduje się tuż przy budynku magistratu. Na miejsce została skierowana policja, która zabezpieczyła budynki i w asyście strażaków sprawdzała budynki. W przeszukaniach brali udział m.in. policyjni saperzy i pies tropiący. Z urzędu miasta i gminy ewakuowano 45 pracowników - informuje Renata Kawiorska, sekretarz gminy. Jak dodała, pracownicy skierowani zostali na boisko LO im. M. Reja w Jędrzejowie.

- Po 3 godzinach wróciliśmy do pracy, kiedy wszystko zostało dokładnie sprawdzone. Niestety okazuje się, że głupota ludzka nie zna granic. Nie wolno sobie robić takich żartów - podkreślała sekretarz.

Teraz policja będzie wyjaśniać, kto wywołał fałszywy alarm.

Tagi do tego wpisu
Reklama