Fałszywy policjant za kratami

Data publikacji: 12.08.2020 09:07
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Próbował oszukać mieszkankę Kielc, jednak wpadł w ręce policji. Mowa o 34-letnim Bartłomieju K., który metodą „na policjanta” chciał wyłudzić od kobiety 150 tys. zł. Gdy zorientowała się, że mężczyzna chce ją oszukać, zgłosiła sprawę prawdziwym funkcjonariuszom, a ci zatrzymali sprawcę.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Wówczas Bartłomiej K. zadzwonił do mieszkanki miasta i powiedział, że jest pracownikiem policji. Dodał, że prowadzone są czynności, które wymagają z jej strony zaangażowania 150 tys. złotych.

Kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i zgłosiła sprawę prawdziwym policjantom, którzy zatrzymali Bartłomieja K. przy próbie przejęcia pieniędzy.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód, gdzie usłyszał zarzut. Bartłomiej K. był już wcześniej karany i odbywał karę pozbawienia wolności za oszustwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Ustalono także ze współpracował z inną osobą. Trwają jej poszukiwania.

Reklama