Fałszywy żołnierz i zauroczona kobieta

Data publikacji: 21.07.2021 10:52
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. pixabay

47-letnia mieszkanka Sandomierza straciła 7 tys. zł przez zauroczenie fałszywym żołnierzem.

Oszust podawał się za żołnierza Legii Cudzoziemskiej, służącego w Afryce. Kobieta zgłosiła się wczoraj na policję. Przekazała funkcjonariuszom, że od dwóch miesięcy czatowała z mężczyzną, za pośrednictwem portalu społecznościowego.

- Po pewnym czasie mężczyzna poprosił kobietę o pieniądze, a dokładnie o 1,2 tys. zł, ponieważ chciałby wrócić do Europy, a jak twierdził przebywa na Wybrzeżu Kości Słoniowej i nie jest w stanie powrócić bez pomocy finansowej. Dodatkowo wskazywał, że te pieniądze pójdą na cel charytatywny, ponieważ cyklicznie odwiedza on dom dziecka w Afryce i wspomaga potrzebujących - mówi Damian Janus, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Następnie mężczyzna poprosił o kolejne przelewy, tym razem chodziło kolejno o 700 zł i 5 tys. zł. Kobieta zorientowała się, że może być ofiarą oszustwa, kiedy wyłudzacz upomniał się o jeszcze wyższe kwoty.

Policja jest w trakcie ustalania tożsamości mężczyzny. Według Kodeksu Karnego za oszustwo grozi kara w wysokości ośmiu lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama