Festiwal E(x)plory. Młodzi naukowcy przedstawią nowatorskie pomysły

Data publikacji: 29.09.2020 07:48
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Natalia Fitowska i Szymon Stasik

Na zdjęciu: Natalia Fitowska i Szymon Stasik
Fot. explory.pl

Aplikacja prozdrowotna dla zapracowanych, metody tworzenia biomateriałów, czy zamek do drzwi ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym, to tylko niektóre z około 30 projektów badawczych, prezentowanych podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory rozpoczynającego się w Podzamczu Chęcińskim.

Jak mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii w tym roku z powodu pandemii festiwal odbywał się będzie w Internecie. Oglądać go można będzie na stronie explory.pl.

- Jest to strona, gdzie można zobaczyć wizytówki wszystkich młodych naukowców prezentujących swoje projekty. Poza tym będzie tam transmitowany na żywo program festiwalu, dostępne będą także wykłady i pokazy naukowe - informuje Joanna Gogolińska.

Festiwal zaczyna się o godzinie 9.00 Jak informuje dyrektor fundacji, pierwszą transmitowaną pozycją będzie dyskusja na temat pracy naukowej w dobie pandemii.

- Będzie także wykład na temat fake newsów w czasach koronawirusa. Będzie także spotkanie z Szymonem Kanikowskim, czyli laureatem festiwalu E(x)plory. Z kolei Maciej Oswald, dziennikarz radiowej Czwórki, będzie rozmawiał z uczestnikami obecnej edycji konkursu.

Organizatorzy przygotowali również ciekawe wykłady i warsztaty dla młodzieży szkolnej interesującej się nauką.

Podobne wiadomości
Reklama