Festiwal „Na Ponidziu wiosna trwa” nie odbędzie się z powodu koronawirusa

Data publikacji: 04.08.2020 20:58
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
21.09.2019 Wiślica. Kolegiata i rynek. Widok

21.09.2019 Wiślica. Kolegiata i rynek. Widok
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z powodu sytuacji epidemicznej w południowej części naszego regionu, odwołany został festiwal „Na Ponidziu wiosna trwa”. Miał trwać od 14 do 16 sierpnia. Jak informują organizatorzy, mają odbyć się tylko pojedyncze imprezy.

Jak wyjaśnia Magdalena Kusztal, dyrektor departamentu kultury i dziedzictwa narodowego urzędu marszałkowskiego, pomysłodawca i jeden z organizatorów wydarzenia, decyzja o przełożeniu imprezy została podyktowana troską o zdrowie uczestników festiwalu.

Obecnie w powiecie pińczowskim znajduje się duże ognisko COVID-19, po weselu we Wrocieryżu. We wtorek służby sanitarne wojewody świętokrzyskiego poinformowały o kolejnych 22 osobach zakażonych patogenem w tym powiecie.

- Sytuacja dopiero się rozwija. Nie możemy narażać zdrowia ani mieszkańców tych miejscowości, w których impreza miałaby się odbyć, ani też naszych gości, a liczyliśmy na obecność turystów z całej Polski. Z bólem serca podjęliśmy decyzję o przełożeniu festiwalu, ale zdrowie jest sprawą najważniejszą – tłumaczy dyrektor Magdalena Kusztal.

Festiwal odbędzie się w innym, na razie bliżej nie określonym terminie. Natomiast mają być zrealizowane pojedyncze z zaplanowanych wydarzeń, jak na przykład spotkanie z reżyserem Andrzejem Barańskim na wirydarzu Belwederu, czy kino samochodowe. Oczywiście będzie obowiązywać reżim sanitarny.

Reklama