Festiwal „Ucho Igielne”: z Bachem w ogrodzie [PROGRAM]

Data publikacji: 23.07.2021 20:28
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Na zdjęciu Paweł Niziołek

Na zdjęciu Paweł Niziołek
Fot. Paweł Niziołek/Facebook

Muzyka klasyczna będzie rozbrzmiewać w sobotę (24 lipca) w ogrodzie przy Domu Długosza w Sandomierzu w ramach Festiwalu „Ucho Igielne”. Na flecie poprzecznym III suitę C- dur Jana Sebastiana Bacha zagra Paweł Niziołek.

Magdalena Kusztal, pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu zapowiada, że będzie to kameralny koncert, połączony z opowieścią o ziołach, które są w tym ogrodzie. Jest to miejsce wyjątkowe, nawiązujące do ogrodu kanonika Marcina z Urzędowa, znanego XVI-wiecznego zielarza, botanika, lekarza i księdza.

- Organizując ten festiwal zwracamy uwagę na wyjątkowe miejsca, rzeczy i obiekty. Wpisuje się w to  odtworzony ogród kanonika Marcina z Urzędowa - dodała Magdalena Kusztal.

Informacje o ogrodzie i roślinach przedstawi kustosz Muzeum Diecezjalnego, dr Urszula Stępień.

Początek koncertu  o godzinie 18.00. Wstęp jest wolny.

Paweł Niziołek

Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Najważniejsze z nich to Polski Festiwal Fletowy w Sieradzu, Flautiada w Bratysławie, a także Międzynarodowy Konkurs  Instrumentów Dętych we Lwowie. Talenty i sukcesy tego muzyka były nagradzane m.in. przez  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Narodowe Centrum Kultury. Paweł Niziołek był także czterokrotnym laureatem nagrody samorządu województwa  „Talenty świętokrzyskie”.

adv adv
Wiadomości
Reklama