Festyn „Spotkajmy się” w Staszowie przyciągnął tłumy

Data publikacji: 11.07.2021 19:15
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.07.2021. Staszów. Festyn „Spotkajmy się”

11.07.2021. Staszów. Festyn „Spotkajmy się”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ogromną popularnością cieszył się festyn rodzinny, zorganizowany w Parku im. Górników Siarkowych w Staszowie przez Radio Kielce i TVP 3 Kielce. Uczestnicy mieli okazję bawić się przy muzyce wykonywanej przez gości Radia Kielce. Dla dzieci były specjalne strefy zabawy.

Miejsce spotkania, czyli Park im. Górników Siarkowych, to miejsce szczególne na mapie Staszowa mówił burmistrz Leszek Kopeć:

- To miejsce, liczące ponad 11 hektarów, udało nam się zorganizować zaledwie przed rokiem. Do tej pory sytuacja związana z epidemią nie pozwoliła na zorganizowanie tylu dużych imprez, ile mieliśmy w planie. Mamy nadzieję, że teraz będzie to możliwe i dzięki współpracy również z Radiem Kielce i Telewizją Polska park będzie ożywał - powiedział burmistrz.

Uczestnicy spotkania entuzjastycznie brali udział we wspólnym śpiewaniu znanych utworów, zaprezentowanych przez zespół „Kasia Skiba i ja”, która wykonała covery znanych piosenek, Piotra Kędziory z piosenkami Wojtka Bellona i w końcu Piotra Salaty, który zaprezentował utwory swingowe z repertuaru Nat King Cole’a czy Michaela Buble oraz własne piosenki.

Dzieci z kolei miały okazję spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach, puszczaniu baniek mydlanych czy grach zespołowych:

- Bardzo się cieszę, że jest możliwość spędzenia tu czasu z dziećmi. Na co dzień nie ma tu tylu osób, dziś jest nas wyjątkowo dużo - mówiła pani Magdalena, która do parku przyszła z dziećmi.

Inni uczestnicy spotkania podkreślali, że wszyscy jesteśmy spragnieni spotkań ze znajomymi i wyjścia z domu, a jeżeli jeszcze jest możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu i potańczenia, to całość nabiera szczególnego charakteru. Dzieci zachwycały się szczudlarzami i ogromnymi bańkami mydlanymi, bardzo chętnie też nosiły nasze kolorowe baloniki z logo Radia Kielce.

Wielkie rodzinne festyny Radia Kielce odbywają się pod hasłem WAKACJE 2021. „Spotkajmy się” i są okazją do spędzania czasu we własnym towarzystwie i przy dobrej muzyce. W te wakacje w każde niedzielne popołudnie jesteśmy w innym mieście.

Za tydzień, 18 lipca festyn odbędzie się w Starachowicach.

Reklama